kenia

Kenia to kraj położony we wschodniej Afryce, który staje się coraz popularniejszym kierunkiem wakacyjnych wycieczek. Biura podróżny oferują doprawdy niezapomniane wakacje w Kenii z dziesiątkami fantastycznych atrakcji. Nic dziwnego, że wielu Europejczyków ciągnie do Afryki i przepięknej Kenii. Takich widoków nie zaznamy nigdzie indziej. Egzotyczność tego kraju wprost powala na kolana, a oglądanie dzikich zwierząt w ich naturalnym środowisku to wrażenia niezapomniane do końca życia. Oprócz tego Kenia oferuje jedne z najpiękniejszych na świecie białych plaż. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie. Ten wakacyjny kierunek można polecić nawet najbardziej wymagającym turystom.

Wymarzone wakacje nad Oceanem Indyjskim

Kenia kojarzy się przede wszystkim z safari! Rzeczywiście różnorodność krajobrazów jest w tym zakątku świata tak wyjątkowa, że grzechem byłoby nie skorzystać z safari. Kenia z biurem podróży to dobry pomysł, ponieważ zorganizowanie wyjazdu przekazujemy na barki osób, które świetnie znają to miejsce i mogą zagwarantować zwiedzenie miejsc w sposób, o którym nawet nie śniliśmy. Na safari można zobaczyć przede wszystkim sawannę, pustynie, ciekawe lasy oraz wiele dzikich zwierząt. Afrykańskie słonie, gepardy, żyrafy, bawoły, zebry, a nawet lwy – ujrzenie takich zwierząt w ich naturalnym środowisku to niesamowite doznanie. Ujrzenie kawałka ziemi nieskażonego w żadnym stopniu cywilizacją jest po prostu magiczne. W Kenii czas się zatrzymał. Nigdzie nie poznamy tak dogłębnie dziewiczej natury i kultury jak tutaj.

Kenia porady przed wyjazdem

Gdy zdecydujemy się na wyjazd do Kenii, musimy zapoznać się z kilkoma ważnymi informacjami. Kenia – porady przed wyjazdem: Po pierwsze – kiedy zaplanować wakacyjny urlop w Kenii? Panują tutaj zupełnie inne zachowania pogodowe niż w Polsce. W Kenii lato mamy od grudnia do końca marca i to właśnie jest najlepszy termin na zaplanowanie wakacyjnej przygody. W tych miesiącach temperatura waha się w granicach od 28-32 stopni Celsjusza. Oznacza to, że wycieczki jeepem będą o tej porze idealne. Sporych różnic temperatury i wilgotności możemy spodziewać się też w różnych częściach kraju.

Szczepienia – obowiązkowe czy też nie?

Przede wszystkim zaleca się wizytę u lekarza 1,5 miesiąca przed wylotem do Kenii. Nie ma obowiązkowych szczepień, bez których do Kenii by nas nie wpuszczono, ale warto sprawdzić, które szczepienia są zalecane. Najczęściej polecana przez lekarzy jest szczepionka przeciwko żółtej febrze, durowi brzusznemu oraz WZW typu A. Koniecznie pamiętajmy też o odpowiednim ubiorze i środkach owadobójczych.

Kenia z biurem podróżny to najlepszy wybór

Parki przyrodnicze i krajobrazowe należy zwiedzać wyłącznie z przewodnikiem. I w tym przypadku na ratunek przychodzi biuro podróży, które w bezpieczny sposób planuje wycieczki po tym pięknym kraju.

O czym warto pamiętać przed wyjazdem?

Oczywiście, aby zwiedzić Kenię, obowiązkowo potrzebny jest nam paszport i musimy uzyskać wizę. Nie ma w tym na szczęście nic trudnego. Wizę można wykupić na lotnisku, zaraz po przylocie. Raczej nie trzeba stać w długich kolejkach, wszystko odbywa się bardzo sprawnie. Za wizę zapłacimy w Euro lub Dolarach. W Kenii obowiązuje szyling kenijski. Tak więc, jeśli lecimy z Polski, należałoby wymienić złotówki na dolary lub euro, a następnie, już w Kenii, wymienić tę gotówkę na tamtejszą walutę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ