POMYSŁ NA WAKACJE DZIECKA - OBÓZ HARRY POTTER

W tym artykule przybliżamy tematykę obozu, który zyskał ogromną popularność w ostatnim czasie, a mianowicie obozu z tematem przewodnim o Harrym Potterze. Organizatorzy wycieczek stają na głowie aby spełnić oczekiwania klientów, dlatego też śledząc rynek doszli do wniosku, że obóz  Harry Potter będzie bardzo dobrym pomysłem.  Obozy fantastyczne do których zalicza się obóz Harry Potter są zdecydowanie bardzo dobrym pomysłem dla dzieci i młodzieży pasjonującej się światem magii, elfów, zaklęć, przedziwnych stworów oraz dobra i zła.

Obóz oparty na przygodach młodego czarodzieja i jego przyjaciół to bardzo ciekawe przeżycie dla młodego pasjonata. Dzieciaki oraz ich rodzice mają do wyboru zwykły obóz Harry Potter lub obóz Harry Potter z językiem angielskim. Jeśli chodzi o tę pierwszą opcję to dzieciaki uczestniczą w lekcjach ruchowych, sportowych, umysłowych, oczywiście wszystko oparte na słynnej produkcji. Natomiast jeśli chodzi o drugi typ obozu Harry Potter to jest to zdecydowanie lepsza opcja dla uczestników potrafiących komunikatywnie rozmawiać w języku angielskim. Zajęcia na obozie Harry Potter po angielsku, zgodnie z nazwą prowadzone są ojczystym języku młodego czarodzieja. Uczestnicy mają szansę doszlifować swoje umiejętności językowe bawiąc się przy tym świetnie.

Obozy Harry Potter organizowane są w Polsce lub za granicą. Jeśli chodzi o Polskę to nie ma ograniczenia, ponieważ może to być zarówno na terenach górskich jak i na Pomorzu. Najważniejszy jest odpowiednio przystosowany ośrodek, czyli musi mieć klimat rodem z produkcji filmowej. Musi mieć sale, dużą przestrzeń, dobry klimat, możliwość zapelenia ogniska – ale przede wszytskim świetnie przygotowaną do tej roli kadrę. Na takich wyjazdach czytane są książki, oglądane filmy ale też i ciekawostki na temat produkcji tych filmów i fabuły książek.

Obozy Harry Potter za granicą najczęściej organizowane są w Wielkiej Brytanii. Zazwyczaj są one dedykowane dla młodzieży. Najczęściej biura podróży mają w swojej ofercie obozów zagranicznych z Harrym Potterem zwiedzanie muzeów poświęconych tematyce magii, jest to niezapomniana przygoda dla prawdziwego fana Harrego Pottera.

Jeśli chodzi o centy obozów Harry Potter to są bardzo duże rozbieżności. Rodzice mają do wyboru mnóstwo biur podróży, które bez przerwy aktualizują swoje oferty. Cennik zazwyczaj zaczyna się od około 1 500 zł do nawet 8 000 zł. Najczęściej te obozy z niższej półki cenowej dotyczą wyjazdów krajowych, natomiast te bardzo drogie to obozy zagraniczne, które trwają znacznie dłużej. Za granicę wyjeżdżają zwykle dzieci znające już trochę angielski, zazwyczaj w wieku ponad 12 lat. Tacy uczestnicy zdołają już sobie poradzić za granicą, dogadać się w podstawowych sprawach – a pewna samodzielność jest potrzebna, bo dzieci mieszkają najczęściej u brytyjskich rodzin.

Obozy Harry Potter dedykowane są dla prawdziwych fanów przygód Harrego Pottera. Zdecydowanie bardziej na tego typu obozie odnajdzie się dziecko, które fascynuje się magią, niż dziecko, które zupełnie nie czuje tego świata.

Wielu rodziców ma problem z tym w jaki sposób można zapisać dziecko na obóz Harry Potter. Otóż to bardzo proste. Tak jak pisałam wyżej mnóstwo biur podróży oferuje obozy właśnie tego typu. Wystarczy wejść w odpowiednią stronę, wypełnić formularz zgłoszeniowy i gotowe. Następnie zostaje tylko dopełnienie formalności, no i odliczanie dni do wymarzonego obozu.

Życzymy magicznych wakacji na obozie z Harrym Potterem.

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ