Wakacje na Malediwach i Sri Lance – dlaczego warto się na nie zdecydować

Każdego roku tysiące turystów decyduje się na egzotyczne podróże. Zarówno Sri Lanka, jak i wakacje na Malediwach wpisują się w ten trend. Co sprawia, że jest to tak częsty i opłacalny wybór?

  1. Wakacje na Malediwach – relaks i spokój
  2. Sri Lanka – kraj słoni i buddyzmu

Wakacje na Malediwach – relaks i spokój

Malediwy to zespół ponad 1000 wysp na Oceanie Indyjskim. Pomimo tego jest to małe i spokojne państwo, które zajmuje tylko 300 kilometrów kwadratów. Zamieszkuje je ponad 360 tysięcy miejscowej ludności. Reszta ludzi to przede wszystkim przybysze z innych krajów, którzy szukają oderwania od miejskiego zgiełku.

Wakacje na Malediwach są coraz częstym wyborem dla mieszkańców Zachodu. Wypoczynek nad Oceanem Indyjskim i piękne otoczenie przyrody to coś, co przyciągnie każdego. Klimat równikowy sprawia, że przez cały rok mamy do czynienia z wysokimi temperaturami i dużą wilgotnością powietrza. Dlatego też Malediwy to świetny wybór na miesiące zimowe.

Na Malediwach nie ma dużych ośrodków miejskich. Jednym z większych miast jest stolica kraju – Male, jednakże turyści chętnie wypoczywają bliżej nadbrzeża. Praktycznie każdy ośrodek wypoczynkowy znajduje się kilka kroków od linii brzegowej. Mamy więc sporo okazji, aby wypocząć na plaży, czy też spróbować sportów wodnych, jak na przykład nurkowanie. Niewątpliwie dużą atrakcją turystyczną jest zamieszkanie w charakterystycznych domkach na płytkiej wodzie, które są połączone drewnianymi mostkami. Dzięki temu możemy naprawdę poczuć się jak w raju.

Sri Lanka – kraj słoni i buddyzmu

Wybierając się na Sri Lankę, dobrze jest się nastawić na dużo atrakcji i zabytków, które warto zobaczyć. W przeciwieństwie do Malediwów, państwo położone na wyspie Cejlon, zachęca do dużej aktywności. Parki Narodowe, rezerwaty przyrody i ruiny starych świątyń to coś, co koniecznie trzeba odwiedzić przynajmniej raz w życiu!

Niewątpliwie jedną z najbardziej polecanych atrakcji, od których warto rozpocząć podróż to schronisko dla słoni w Pinnaweli. Możemy w nim podziwiać egzotyczne zwierzęta w ich naturalnym środowisku.

Dambulla oraz Kandy to miejscowości, które jak żadne kojarzą się nam ze Sri Lanką. Obie słyną z zachowanych w dobrym stanie obiektów związanych z tamtejszą religią – buddyzmem. W Dambulli możemy podziwiać liczne groty z posągami Buddy oraz barwnymi freskami. Kandy zaś to miejscowość, która zasłynęła ze Świątyni Zęba. To właśnie tam jest przechowywany słynny ząb Buddy – jedna z najważniejszych relikwii, jaką posiada Sri Lanka.

Malediwy oraz Sri Lanka to kraje, które warto odwiedzić chociaż raz w życiu. Dziewiczość przyrody oraz odrębność kulturowa sprawi, że nigdy nie zapomnimy tej wyprawy. Dobrze także sprawdzić inne wycieczki dostępne na stronie: https://dreamtours.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ