Korzyści posiadania popularnego konta na Instagramie

Instagram to serwis społecznościowy, który zdobywa coraz większą popularność wśród użytkowników na całym świecie. Korzystają z niego nie tylko osoby prywatne, ale również firmy, zdobywając dzięki temu zdecydowanie większą ilość klientów.

Nic w tym dziwnego, ponieważ konto na Instagramie daje dostęp do niezliczonych możliwości promowania swojego biznesu. Im więcej obserwujących – tym większe zasięgi, a tym samym większe szanse na realne zainteresowanie oferowanymi przez nas usługami. Jakie są zatem korzyści posiadania popularnego konta na Instagramie?

Konto firmowe – dlaczego warto?

Posiadanie firmowego konta na Instagramie otwiera przed użytkownikiem szereg nowych opcji. Jedną z bardziej interesujących jest możliwość wyświetlania statystyk, które dają nam sporo informacji na temat odbiorców. Jest to niezwykle przydatne narzędzie, gdyż wiedza o tym, kto dokładnie interesuje się naszym profilem pozwala lepiej dopasować treści do potrzeb followersów. Ponadto zyskujemy dostęp do danych wskazujących na popularność wrzucanych przez nas postów oraz reakcji użytkowników.

Konto firmowe umożliwia również tworzenie reklam, które docierają do jeszcze szerszego grona odbiorców, promując nasze usługi. Należy podkreślić, że treści wizualne dużo lepiej trafiają do potencjalnego klienta niż sam tekst, dlatego też Instagram promuje przedsiębiorców dużo skuteczniej niż np. Facebook. Zdobycie dużej ilości obserwujących znacząco wpływa na osiągnięcie sukcesu.

Jak zdobyć followersów? – 9 porad

Poszerzanie grona odbiorców to zwykle długotrwały proces, dlatego należy wykazać się dużą cierpliwością i determinacją. Aby przyciągać coraz więcej ludzi, którzy chcą śledzić nasz profil, trzeba stosować się do kilku prostych zasad:

  1. Publikuj regularnie– przynajmniej kilka razy w tygodniu na Twoim koncie powinny pojawić się nowe posty. W przeciwnym razie, obserwatorzy szybko o Tobie zapomną.
  2. Reaguj – jeżeli pojawią się jakieś komentarze, reakcje lub wiadomości na temat zamieszczanych przez Ciebie treści, to bez wahania na nie odpowiedz. Tworzy to atmosferę przyjaznej społeczności, zachęcając odbiorców do dalszego śledzenia Twoich poczynań.
  3. Dostosuj hashtagi do zdjęć– nie wpisuj popularnych hashtagów tylko po to, żeby zwiększyć zasięgi, jeżeli kompletnie nie odpowiadają obrazkom. Osoby, które obserwują konkretne hasztagi oczekują treści do nich adekwatnej. Nadużywanie tego rodzaju zachowania jest nie tylko irytujące dla odbiorców, ale też grozi uznaniem za spam, co na pewno nie pomoże zdobyć nowych followersów.
  4. Zadbaj o jakość– Instagram to przekaz głównie wizualny, dlatego kiepskiej jakości zdjęcia nie zainteresują nikogo. Zadbaj o estetykę, a z pewnością zauważysz przypływ obserwujących.
  5. Nawiązuj kontakty– obserwuj konta podobne do Twoich, komentuj, udostępniaj i zaangażuj się w życie Insta społeczności. Możesz również spróbować nawiązać relacje z influencerami, którzy podniosą zainteresowanie Twoim kontem.
  1. Dodaj informacje o profilu– zachęcający wpis w bio może sprawić, że wielu odwiedzających zostanie z Tobą na dłużej.
  1. Korzystaj z InstaStory– to świetne narzędzie, które pozwala przybliżać odbiorcom to, czym zajmujesz się na co dzień, a co za tym idzie – skrócić dystans i poznać Cię od innej strony.
  2. Zainteresuj– twórz treści, które rzeczywiście zainteresują Twoich odbiorców. Nie skupiaj się tylko na nachalnej sprzedaży swoich usług, lecz zaprezentuj swoją pasję i wciągnij w nią innych.
  3. Organizuj konkursy i zabawy– tego rodzaju aktywności zdecydowanie przyciągają tłumy. Zwłaszcza, kiedy jest coś do wygrania.

Popularne konto na Instagramie a zakup followersów

Te wszystkie wskazówki z pewnością pomogą w budowaniu zaangażowanej społeczności na Instagramie. Wymagają jednak czasu i skrupulatności. Co zrobić, kiedy zależy nam na dotarciu do jak największej ilości odbiorców w jak najkrótszym czasie?

W takiej sytuacji można kupić obserwatorów jak i polubienia, np. ze strony polskielajki.pl. Ważne jest to, aby były to autentyczne polubienia i followersy od prawdziwych polskich użytkowników. W innym wypadku, nie spełnią swojej funkcji.

Jak zarabiać na Instagramie?

Nie trzeba być przedsiębiorcą, żeby zarabiać na Instagramie, może to robić każdy. Wystarczy odpowiednia ilość obserwatorów i lajków pod zdjęciami – oraz oczywiście interesujący profil.

Po zebraniu wystarczającej liczby followersów na Twojej skrzynce mogą zacząć pojawiać się pierwsze propozycje współpracy – czasem jest to reklamowanie produktów, czasem zaproszenie do realizacji projektów. Wszystko zależy od contentu Twojego Instagrama. Zwykle minimalna liczba obserwatorów, pozwalająca osiągać realne zarobki to kilka tysięcy, co nie jest prostym zadaniem. Jednak dzięki stronom, takim jak polskielajki.pl można osiągnąć ten cel dużo szybciej, wykupując followersów i zwiększając swoje zasięgi.

Popularne konto na Instagramie – podsumowanie

Podsumowując, Instagram daje niezliczone możliwości – zarówno dla firm, jak i dla każdej osoby zainteresowanej potencjałem tego serwisu społecznościowego. By wyróżnić się na tle innych, trzeba stosować się do kilku zasad, a przede wszystkim zainteresować odbiorców czymś oryginalnym i autentycznym. Choć budowanie społeczności nie jest zadaniem łatwym, to z pewnością warto to robić. Na pomoc przychodzi platforma polskielajki.pl, dzięki której osiągnięcie wyznaczonego celu może być dużo szybsze i skuteczniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ