Wózki używane – czy sprawdzą się w Twoim przedsiębiorstwie?

Wózki używane to sprzęt, który pozwala na sprawne funkcjonowanie niejednego przedsiębiorstwa, hali czy magazynu. Zastanawiasz się nad inwestycją w wózek widłowy, jednak dopiero założyłeś firmę lub Twój budżet jest ograniczony? Pomocne mogą okazać się widłowe wózki używane. Zanim dokonasz transakcji zakupu widlaka, warto dowiedzieć się na jakie elementy warto zwrócić uwagę oraz jakie marki widlaków, są cenione wśród ich użytkowników.

Coraz częściej, firmami zarządzają ludzie, którym zależy na wizerunku oraz sprawnym i uczciwym jej funkcjonowaniu. Ważna stała się transparentność firm, czyli przejrzystość i jawność – zarówno w interesach, jak i w podejściu do pracowników i ich traktowaniu. Jednakże, czy wózki używane, mają znaczenie dla klarowności firmy? Tak, a przede wszystkim dlatego, ponieważ w wielu przypadkach pojazdy te, odciążają zatrudnionych, którzy swoją energię mogą przeznaczyć na inne, równie ważne zadania. Co więcej, wózki widłowe usprawniają funkcjonowanie firmy i pozytywnie oddziałują na tempo pracy. Ponadto wpływają one na generowanie zysków, które pozwalają na atrakcyjniejsze wynagradzanie zatrudnionych i czerpanie satysfakcji z dobrze prosperującego przedsiębiorstwa. Takie działania, które przynoszą zadowolenie każdej ze stron, oddziałują w dobry sposób na firmę i brak problemów, w kwestiach związanych z jej transparentnością. Dowiedz się więcej o widlakach, czytając dalszą część artykułu!

Rodzaje wózków widłowych

Rynek widlaków używanych, jest bogaty w różne rodzaje wózków widłowych. Przykładowo, bardzo popularnym w ostatnim czasie widlakiem jest wózek elektryczny, czyli taki, który jest zasilany akumulatorem. Jeśli chodzi o napęd, to wyróżnia się wózki: elektryczne, spalinowe i gazowe. To nie jedyny podział wózków – można je podzielić także, ze względu na pełnione funkcje np. wózki anty wybuchowe czy też wózki wysokiego składowania.

Wózki widłowe używane – czy to opłacalna inwestycja?

To, co wyróżnia w dużej mierze widlaki używane na tle nowych pojazdów, to przede wszystkim ich niska cena. Inwestycja w nienowy, tańszy sprzęt do firmy, jak wózki widłowe, które zostały odpowiednio dobrane do działań jakie mają realizować, może okazać się dobrą lokatą kapitału. Wszystko dlatego, gdyż są to pojazdy wielofunkcyjne, mogące usprawnić i przyspieszyć tempo pracy w prowadzonej działalności.

Cena wózków widłowych używanych nie jest jedynym powodem, dla którego warto je kupować. Wiele przedsiębiorstw, a zwłaszcza tych, które opierają swoje funkcjonowanie na transporcie czy magazynowaniu towarów, dokonuje nakładów finansowych w całe floty wózków. Jednakże, przez zmienność rodzaju przechowywanego i transportowanego towaru, czy też przez elastyczność w oferowanych usługach – firmy, decydują się na kupno używanych pojazdów. Dlaczego? Najczęstszym powodem jest kłopot z dopasowaniem odpowiedniego sprzętu do potrzeb, jak i do ofert firm. Nieodpowiednie dopasowanie pojazdów wiąże się nierzadko z bardzo wysokimi kosztami, a nawet stratami. Dlatego, tańsze i równie dobrze działające używane widlaki są alternatywą dla drogich wózków prosto z salonu. Pozwalają na przetestowanie i sprawdzenie ich pod kątem funkcjonalności oraz wydajności. W momencie, kiedy wybrane pojazdy spełniają oczekiwania inwestora, to stworzenie floty wózków może okazać się zdecydowanie łatwiejsze i mniej kosztowne!

Rodzaje wózków widłowych

Szukasz używanego wózka widłowego? Zobacz tutaj!

To, iż w ostatnich latach widlaki zyskują na popularności widać chociażby po ilości widlaków na parkingach firm budowlanych czy transportowych. Pojazdy te, przede wszystkim wykorzystywane są do załadunku, rozładunku, jak i transportu towarów z punktu A do punktu B. Wymienione czynności z reguły są czasochłonne. Dlatego, coraz częściej firmy inwestują w widlaki, które są idealnym rozwiązaniem do prac transportowych.

Działalności, w których przewóz produktów, nie jest zadaniem wiodącym czy priorytetowym mogą usprawnić pracę za pomocą widlaków, nawet jeśli nie są one stale eksploatowane. Firmy mogą wykorzystywać wielozadaniowość używanych wózków widłowych kilka razy w roku. Koszta związane z utrzymaniem pojazdu bywają bardzo małe, w porównaniu do korzyści jakie może dać ich praca. Ponadto wielu dealerów widlaków proponuje usługi wynajmu wózków widłowych, co może stanowić duże uproszczenie dla niejednej firmy. Wspomniane usługi wynajmu, są dostępne tutaj.

Wózki używane – elementy, na które warto zwrócić uwagę

Jeżeli zastanawiasz się nad zakupem widlaka, bez względu na to czy zdecydujesz się na nowy czy używany pojazd warto zwrócić uwagę na kilka kwestii. Po pierwsze zanim zrealizujesz transakcję zakupu – przeanalizuj potrzeby swojego przedsiębiorstwa. To ważne, ponieważ tylko w taki sposób dowiesz się jaki rodzaj widlaka będzie najefektywniej sprawdzał się w Twoim przedsiębiorstwie. Po drugie zaleca się obserwację i przegląd kilku istotnych elementów związanych z pojazdem, a dokładniej:

wiek wózka – to, iż wózki używane cechują się mniejszą ilością przepracowanych lat, nie oznacza, że są one w lepszym stanie technicznym. Wszystko zależy od częstotliwości eksploatacji pojazdów. W wielu firmach wózki widłowe są używane od czasu do czasu, a w niektórych są one wykorzystywane każdego dnia po wiele godzin.

motogodziny – decydując się na inwestycję w wózek używany, powinno się sprawdzić ile dokładnie godzin pojazd przepracował. Im większa liczba motogodzin, tym częściej wózek był eksploatowany.

gwarancja – wielu dealerów, daje gwarancję na używane wózki widłowe nawet do 2 lat!

rejestracja UDT – istotne jest, aby wózek widłowy był wpisany do, tzw. rejestru UDT, czyli do Urzędu Dozoru Technicznego.

dokumentacja – należy przejrzeć i przeanalizować dokumentację widlaka. Najważniejsze, aby sprawdzić wszelkie przeglądy techniczne sprzętu oraz ewentualne wymiany części.

źródło zakupu – jeżeli zależy nam na pewnej inwestycji w wózek widłowy, warto wybierać sprawdzonych i wiarygodnych dealerów widlaków. Wysokiej jakości wózki używane są dostępne na stronie marki Toyota, którą znajdziesz tutaj.

Podsumowanie

Wózki widłowe używane

Każdy przedsiębiorca, którego działalność w mniejszym, bądź w większym stopniu opiera się na czynnościach, t.j załadunek, rozładunek i transport towarów, powinien zastanowić się nad inwestycją w wózki używane. Są to pojazdy coraz popularniejsze, wykorzystywane w wielu branżach, jak budownictwo, przemysł, lotnictwo. To sprzęty, które przy skrupulatnej analizie potrzeb firmy i dokładnym sprawdzeniu ich stanu technicznego, mogą pozytywnie wpłynąć na funkcjonowanie całej firmy.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ