Śledzenie samochodu

Jednym ze sposobów na pozyskiwanie informacji dotyczących eksploatowania pojazdów firmowych jest śledzenie samochodu za pomocą GPS i monitorowanie go w czasie rzeczywistym. Dzięki takiemu rozwiązaniu możemy optymalnie zarządzać flotą oraz pozyskiwać dokładne dane odnośnie czasu spędzonego za kierownicą oraz miejsc, w których aktualnie znajduje się auto. Pomocne? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, jeśli firma posiada całkiem pokaźną flotę.

Dlaczego warto korzystać z opcji śledzenia samochodów?

Jedną z głównych zalet tego rozwiązania jest możliwość otrzymywania informacji o lokalizacji samochodu w czasie rzeczywistym. Jakie to ma znaczenie dla firmy? Wbrew pozorom jest to całkiem istotny aspekt monitorowania floty pojazdów. Śledzenie samochodu umożliwia bowiem oszacowanie czasu dostawy towaru do klienta oraz potwierdzenie jego dostarczenia. To z kolei sprawia, że możemy wyliczyć średni czas, w jakim nasi pracownicy docierają w określone miejsce. Jest to szczególnie ważne przy pozyskiwaniu nowych klientów, którzy w ten sposób mogą ocenić realne możliwości firmy.

Możliwość śledzenia samochodów pozwala także na oszczędności. Możemy to osiągnąć dzięki analizie poszczególnych tras realizowanych przez pojazdy i wybieranie tych najlepszych. W ten sposób zyskujemy pewność, że towar dotrze na czas, pracownik zmieści się w wyznaczonym terminie, a samochód będzie poruszał się bezpiecznymi trasami, co ma wpływ na jego optymalną eksploatację.

Śledzenie samochodu – zarządzanie flotą z biura

Wypadki, niespodziewane sytuacje na trasie czy nagła zmiana adresu dostawy – to wszystko może sprawić, że nawet najbardziej doświadczony szef zacznie się porządnie stresować. W takich momentach niezbędna jest szybka i skuteczna reakcja umożliwiająca dalsze działania kierowców. Opcja śledzenia samochodów zdecydowanie tę reakcję ułatwia. Dzięki możliwości podglądu lokalizacji pojazdów w czasie rzeczywistym wiemy, gdzie miała miejsce sytuacja kryzysowa oraz gdzie najbliżej znajduje się kierowca mogący pomóc. W ten sposób można również szybciej wysłać zastępstwo, które dotrze na miejsce w podobnym czasie do tego pierwotnego.

System monitorowania i śledzenia pojazdów GPS to idealne rozwiązanie dla tych, którzy lubią mieć sytuację pod kontrolą i realnie wpływać na jakość pracy swoich kierowców. Jest to zatem system pomagający zarówno klientom, jak i pracownikom firmy, którzy mogą mieć pewność, że w razie potrzeby pomoc i wsparcie nadejdą możliwie szybko. Śledzenie samochodu realnie wpływa na poprawienie komfortu pracy oraz zarządzania firmą, co odbija się na jej efektywności.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ