Jaką zastawę stołową wybrać? Plusy i minusy porcelany

Wybór pięknej zastawy, która nie tylko zachwyci twoich gości, ale i będzie służyć przez długie lata to nie lada wyzwanie.

W czasach, gdy wszystko mamy na wyciągnięcie ręki i zewsząd jesteśmy zasypywani najróżniejszymi propozycjami łatwo się pogubić. Na co zwrócić uwagę kupując serwis? Tego dowiecie się z naszego poradnika.

Tylko sprawdzeni producenci

Zacznijmy od kwestii podstawowej – porządna zastawa musi swoje kosztować. Nie liczmy więc na to, że za przysłowiowe grosze kupimy komplet, który posłuży nam na lata. Najszlachetniejszym wyrobem ceramicznym jest porcelana. I to właśnie takie serwisy cieszą się największą popularnością.

Dlaczego? Bo jej naturalnego piękna nic nie jest w stanie zastąpić i… wszystko podane na porcelanie smakuje lepiej. Jednak… porcelana porcelanie nie równa. Dlatego też wybierajmy przede wszystkim tę pochodzącą od sprawdzonych i znanych producentów. Wtedy mamy gwarancję jakości. Eleganckie talerze porcelanowe znajdziemy w Fabryka Form – znanych marek zarówno polskich, jak i zagranicznych.

Dla kogo i jaki?

Poza tym zastanówmy się, ile osób będzie korzystać z wymarzonego serwisu – standardowo są one przeznaczone dla sześciu, dwunastu bądź dwudziestu sześciu osób. Do kompletu można również dokupić dodatkowe elementy takie jak waza, półmiski, filiżanki, czy dodatkowe talerze.Jeśli chodzi o stylistykę i kolorystykę, wybór jest ogromny. Mamy zarówno modele dla miłośniczek klasyki, jak i niebanalnych, designerskich rozwiązań. Z pewnością znajdziemy więc zestaw, który będzie idealnie pasował do naszej jadalni czy kuchni.

Zalety i wady

Porcelana nie bez powodu jest najszlachetniejszym wyrobem ceramicznym – można ją bowiem dowolnie formować i w efekcie tworzyć wspaniałe kompozycje. Dzięki wyrafinowanemu i eleganckiemu wyglądowi doskonale nadaje się na każdą okazję. Jest odporna na wysoką temperaturę – z powodzeniem więc możemy w niej serwować gorące posiłki.

Jeśli koniecznie chcemy doszukać się wad to można do nich zaliczyć jej kruchość – niestety, jeśli porcelany nie traktujemy z odpowiednią dbałością, może ona ulec uszkodzeniu. Wszystko jednak leży w naszych rękach. Wiele wyrobów porcelanowych, z którymi obchodzono się w delikatny sposób, przetrwało przecież nawet kilkaset lat!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ