Wianek ze sztucznych czy żywych kwiatów – jaki wybrać?

0
1966

Podczas przygotowań do komunii dziewczynki nie można pominąć ważnego elementu garderoby – wianka komunijnego. Jego wybór powinien paść dużo wcześniej, by znaleźć odpowiedni i dopasowany do gustu dziewczynki. Wśród propozycji znajdują się wianki z kwiatów sztucznych i żywych – oba rozwiązania mają wiele zalet, ale również wady.

Żywe wianki komunijne – powrót do tradycji

Po wielu latach mody na sztuczne, łatwo dostępne wianki, coraz częściej wybiera się wianki komunijne z żywych kwiatów. Przygotowanie takiego wianka powinno mieć miejsce w przeddzień uroczystości, by kwiaty były świeże i nie opadały. Należy również pamiętać, że wianek musi idealnie pasować do rozmiaru głowy dziewczynki. Podczas zamawiania bukietu, należy zwrócić uwagę, czy ta kwestia zostanie wzięta pod uwagę. W innym wypadku wianek może być zbyt duży lub zbyt mały, w wyniku czego będzie zsuwał się z głowy.

Jakie kwiaty żywe do wianka komunijnego?

Niezwykle ważne jest, by zastosowane kwiaty były trwałe. Dzięki temu wianek będzie się doskonale prezentował nie tylko przez całą uroczystość, ale również podczas tzw. Białego Tygodnia. Znaczenie ma także kolor kwiatów. Warto wybrać subtelne i delikatne biele, beże, róże, błękity i zielenie. Naturalność wianka wzmocni dodanie drobnych, liściastych gałązek lub traw.

Przedłużenie trwałości kwiatów żywych

Wianek zachowa świeżość, jeśli będzie odpowiednio przechowywany. Niskie temperatury i zacienienie to najlepsze warunki dla kwiatów żywych. Warto nawet włożyć go do lodówki w miejsce przeznaczone o przechowywania świeżych warzyw. Dzięki temu zachowają dobry wygląd na dłużej.

Wianek z kwiatów sztucznych – wygoda kosztem estetyki?

Wianki sztuczne są łatwo dostępne i nie trzeba ich odbierać dzień przed uroczystością. Dodatkowo jego stan nie pogarsza się w wyniku wysokich temperatur. Kwiaty żywe mają jednak swój niepowtarzalny urok, którego nie da się wydobyć z wianków z kwiatów sztucznych. Dlatego mimo konieczności specyficznego obchodzenia się z kwiatami sztucznymi, to właśnie taki wianek jest idealnym wyborem na komunię.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ