Tania przesyłka kurierska - o czym należy pamiętać?

Wysyłanie paczek kurierem jest bardzo wygodnym i dość tanim rozwiązaniem, dlatego też na naszym rynku pojawia się coraz więcej profesjonalnych firm kurierskich. To właśnie szeroki wybór sprawia, że wybranie najlepszego kuriera może być naprawdę sporym wyzwaniem. Niniejszy artykuł to doskonała propozycja właśnie dla tych osób, którzy zamierzają skorzystać z pomocy kuriera, ale niestety nie mają zielonego pojęcia jak za to się odpowiednio zabrać.

O czym należy pamiętać?

Jak łatwo się domyśleć oprócz samych wymiarów paczki kurierskiej bardzo duże znaczenie ma także jej całkowita waga. Nie można zapominać również o tzw. „ciężarze wymiarowym”. Osoby, które chcą wysłać dużą paczkę, powinny dokładnie ją zmierzyć. Jeżeli przesyłka kurierska będzie za ciężka, to wybrana firma kurierska może naliczyć dodatkowe opłaty albo odmówić jej dostarczenia. Każda firma kurierska ma na swojej stronie podane informacje ile wynosi maksymalna waga paczki i jaki jest maksymalny ciężar wymiarowy.

Zabezpieczenie paczki

Bardzo ważne jest również to, aby umiejętnie zabezpieczyć paczkę przed wysłaniem, dzięki czemu będziemy mieć 100% pewność, że trafi ona do adresata w idealnym stanie. Aby dobrze zabezpieczyć paczkę warto uzupełnić wszystkie wolne przestrzenie wewnątrz pudełka. Doskonale sprawdzi się tutaj popularna folia bąbelkowa, styropian albo specjalne poduszki wypełniane powietrzem. Na samym końcu warto wspomnieć o tym, aby nakleić odpowiednie etykiety. Jeżeli tania paczka zawiera bardzo delikatne i kruche elementy, to warto nakleić na nią specjalną etykietę. Kurierzy informowani są w ten sposób, że z daną paczką kurierską należy obchodzić się bardzo delikatnie.

Jak zaoszczędzić na przesyłkach kurierskich?

Najprostszym sposobem na zaoszczędzenie nieco gotówki jest nawiązanie współpracy z rzetelnym brokerem (https://allekurier.pl), który może zaproponować niższe ceny za przesyłki nawet o 70%. Oszczędności są widoczne już od pierwszej przesyłki bez potrzeby deklarowania minimalnej ilości wysyłanych paczek w przeciągu miesiąca. Brokerzy współpracują wyłącznie z renomowanymi firmami kurierskimi, dzięki czemu mamy pewność, że nasza tania paczka jest bezpieczna. Sporym plusem firm brokerskich jest także olbrzymia oszczędność czasu i nerwów. W dzisiejszych czasach za sprawą prostej rejestracji online, bez żadnego większego problemu można wysłać paczkę z każdego miejsca. Dla wielu osób sporym udogodnieniem będzie również wygodna forma płatności. Rozliczanie się poprzez zbiorczą fakturę miesięczną, pozwoli uniknąć kłopotliwej papierologii.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ