Dedykowane rozwiązania dla przemysłu

Przedsiębiorcy działający w branży produkcyjnej bardzo często stają przed ogromnym problemem, jakim jest stworzenie płynnie działającej linii produkcyjnej. Nowoczesne maszyny produkcyjne pomimo swojego zaawansowania technologicznego bardzo często nie spełniają w 100% wymagań, jakie są przed nimi stawiane. Jednak jest dla nich świetna alternatywa.

Alternatywne rozwiązania, które sprawdzają się w przemyśle.

Jednym z takich rozwiązań są maszyny prototypowe. Na rynku pojawia się coraz więcej firm, które oferują swoim klientom maszyny zaprojektowane pod konkretną linię produkcyjną lub też całe linie stworzone pod klienta i wg jego wytycznych.

Nowoczesna linia oparta o maszyny prototypowe jest znacznie bardziej wydajna od gotowych rozwiązań oraz pozwala na nieograniczone modyfikacje i rozwój. Decydując się na zakup takiej maszyny prototypowej, przedsiębiorca otrzymuje kompleksową usługę. W jej skład wchodzi m.in. projektowanie urządzenia oraz doradztwo, stworzenie maszyny, montaż w firmie klienta oraz obsługa gwarancyjna. Dzięki temu klient może być pewien, że urządzenie nie będzie ulegało awariom, a jeżeli już taka się zdarzy, zostanie szybko naprawiona.

Czy urządzenia prototypowe są drogie?

W większości przypadków zakup takiego sprzętu jest droższy niż wybór gotowego rozwiązania. Jednak warto wspomnieć, że taka maszyna jest bardziej wydajna i gwarantuje lepsze parametry niż niedostosowane do specyfiki naszego biznesu gotowe urządzenie.

Wykorzystanie dedykowanych maszyn pozwala na lepsze zagospodarowanie hali produkcyjnej oraz utrzymanie wysokiej mocy przerobowej bez zwiększania zatrudnienia. Wydatek, pomimo że wyższy bardzo szybko się zwraca.

Czy koszty eksploatacyjne sprzętu prototypowego są wysokie?

Większość urządzeń prototypowych wykorzystywanych w produkcji składa się z ogólnie dostępnych części zamiennych. Dzięki temu przedsiębiorca nie będzie ponosił wysokich kosztów związanych z konserwacją lub też naprawami w przypadku awarii.

Decydując się na wybór maszyny na zamówienie, warto zastanowić się nad zwiększeniem jej możliwości poprzez wykorzystanie robotów produkcyjnych oraz innych nowinek technologicznych podnoszących wydajność produkcji. Ich zastosowanie daje świetne rezultaty wszędzie tam, gdzie wymagana jest szczególna dokładność oraz powtarzalność. Taka linia produkcyjna, która wyposażona jest w stanowiska obsługiwane przez roboty, pozwala na nieprzerwaną pracę wielozmianową. Pracownicy potrzebni są jedynie do obsługi urządzeń oraz stanowisk, w których wymagany jest czynnik ludzki.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Trinitec

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ