Sposoby na muszki owocówki

Muszki owocówki pojawiają się w większych ilościach w sezonie letnim oraz jesiennym. Szczególnie lubią owoce czy inne rośliny. Ogólnie rzecz biorąc, przyciąga je zapach fermentacji, mogą więc pojawić się także nieopodal nieumytych kieliszków czy psującego się jedzenia. Owady błyskawicznie składają jaja i bardzo szybko się rozmnażają, często więc stają się prawdziwym utrapieniem. Jak pozbyć się muszek owocówek i sprawić, by na dobre nie zagnieździły się w naszym domy?

Nie stwarzaj muszkom korzystnych warunków
Skoro muszki owocówki przyciąga fermentacja, najważniejsze jest, by zapobiec powstawaniu tego procesu. Dzięki temu, owady nie będą składały jaj i przestaną się rozmnażać. Pierwszym krokiem powinno być wyrzucenie z domu wszystkich zepsutych owoców, skórek, a w szczególności cytrusów, które muszki owocówki bardzo lubią. Ważne jest także ogólne utrzymywanie porządku, czyli umycie naczyń, blatów i wszelkiego rodzaju pojemników, a także zadbanie o czystość w lodówce. Pomocne może okazać się również wyniesienie śmieci, wymycie kosza i miejsca znajdującego się wokół niego.

Użyj odkurzacza
Można pozbyć się jaj muszek i uniemożliwić im dalsze rozmnażanie się, ale co, jeśli już się wyklują? W takiej sytuacji niezbędny okaże się odkurzacz, za pomocą którego można pozbyć się wszystkich owadów. Jeśli się tego nie zrobi, te nadal będą składać jaja się rozmnażać. Warto więc dokładnie wyczyścić wszystkie miejsca, gdzie znajdują się muszki i gdzie potencjalnie mogłyby przebywać. Zadanie powinna ułatwić „pułapka” przygotowana specjalnie z myślą o owadach. Może to być na przykład połówka cytryny czy pomarańczy. Większość muszek owocówek błyskawicznie zgromadzi się wokół niej, a wtedy z łatwością wszystkie wessie się za pomocą odkurzacza.

Dbaj o czystość
Tylko regularne wynoszenie śmieci, czyszczenie półek czy przeglądanie owoców i wyrzucanie tych nadpsutych może zmniejszyć szanse na pojawienie się w domu uporczywych owadów. Dbanie o czystość i przetrzymywanie w pojemnikach nadkrojonych warzyw czy owoców sprawi, że muszki owocówki znikną z naszego domu albo będą się w nim pojawiać jedynie w małych ilościach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ