Choć każdy przyzwyczajony jest do standardowych palet drewnianych, to jednak na rynku pojawiły się jakiś czas temu palety z tworzywa sztucznego. Takie palety czy skrzyniopalety składane są droższe a nie każdy przedsiębiorca jest skory do tego, by wydać nieco więcej pieniążków. Jednak należy zastanowić się, czy nie lepiej jest wydać raz trochę więcej gotówki i cieszyć się jakościową paletą na lata?

Palety z tworzywa – czyli to, co najlepsze od Schoeller Allibert

Palety plastikowe mają wiele zalet. Te najważniejsze, zostały wymienione poniżej:

  • Dostępność
  • Skrzyniopalety składane, ażurowe czy zwykłe palety z tworzywa – są dostępne od ręki. Nie trzeba czekać na dostawę tak długo, jak w przypadku palet drewnianych (produkcja tych drugich jest bardziej czasochłonna i wymagająca). Palety plastikowe nie wymagają również dodatkowych obróbek czy specjalistycznego przygotowania do transportu.

  • Ekologiczność
  • Materiał, z którego wykonane są palety, nie powoduje większych strat środowiskowych. Nie wycina się drzew do ich produkcji a i zużyte palety można poddać recyklingowi i ponownie przetworzyć je na zupełnie nowe sztuki palet lub inny wyrób z plastiku.

  • Żywotność
  • Palety plastikowe są trwalsze od tych drewnianych. Ich żywotność może sięgać nawet 10 lat (zakładając, że będą używane w prawidłowy sposób). Takie palety są odporne na warunki atmosferyczne, więc żaden deszcz czy śnieg nie spowoduje, że paleta odkształci się czy straci swoje właściwości.

    Tworzywo sztuczne, wykorzystywane do produkcji palet, jest również odporne na większość chemikaliów: kwasów i zasad. Są więc bezpieczne w użytkowaniu. Jednak na bezpieczeństwo wpływa także brak jakichkolwiek gwoździ, wkrętów czy innych metalowych elementów. A to również jest istotne i wpływa na całą żywotność tego produktu.

  • Waga
  • Palety z tworzywa są niezwykle lekkie – i nie ma tutaj znaczenia to, czy przemoczył je deszcz, czy nie. Taki wyrób może być stosowany w każdych warunkach pogodowych. Dodatkowo, palety plastikowe mogą być transportowane przez wózki widłowe czy piętrzone za pomocą suwnicy – a to z kolei wpływa na oszczędność miejsca w magazynie czy na placu.

Gdzie kupić?

Palety plastikowe można zakupić u producenta Schoeller Allibert. Dostępne są we wszystkich, standardowych rozmiarach, określonych między innymi w normie PN-EN 13698. Więcej informacji można zasięgnąć u wykwalifikowanych handlowców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ