Każdy z nas ma gdzieś jakiś pieprzyk, który albo nam przeszkadza, bo dość nieładnie wygląda, albo też co chwila obcieramy o niego zakładając spodnie czy zapinając stanik. W większości przypadków co najwyżej zirytujemy się trafiając w ów pieprzyk po raz kolejny albo też patrząc na niego w lustro. Jednak kilka przypadków może się okazać znacznie gorszych.

Czerniak – nie tyko medialna legenda

O czerniaku słyszymy w mediach, od osób i z wielu innych źródeł. Pokazywany jest on nam jako podstępny nowotwór, którego objawy trudno zauważyć i który niestety często rozpoznawany jest bardzo późno. Czy jest to prawdą? Niestety tak. Jedyną szansą jest często wczesne rozpoznanie czerniaka, dlatego też badania profilaktyczne mają bardzo duże znaczenie.

Dermatoskopia – najlepsze badanie profilaktyczne

W zakresie badania skóry za najlepsze uznawane jest ostatnio badanie dermatoskopowe. Na czym ono polega? Otóż lekarz bierze specjalny przyrząd nazwany dermatoskopem, który umożliwia dokładne obejrzenie skóry cal po calu w bardzo dużym przybliżeniu. Co jest szczególnie istotne, to fakt, że jest to badanie nieinwazyjne i całkowicie bezbolesne. Co więcej – trwa tylko kilkanaście minut. Warto zatem je wykonać.

Wskazania do dermatoskopii

Kto szczególnie powinien wykonać badanie dermatoskopowe? Oczywiście obowiązkowo muszą wykonać je osoby, które mają zmiany krwawiące, zmieniające kolor, o nieregularnym kształcie czy zabarwieniu, uwypuklające się itd. Ponadto badanie znamion powinny wykona osoby, które mają owe znamiona właśnie w dość wrażliwych miejscach na skórze, jak np. przy zapięciu stanika, pasku spodni itd. Jednak to jeszcze nie koniec. Badanie znamion zalecane jest także osobom, które mają jasną karnację, szybko opalają się na czerwono, posiadają wiele piegów czy też mają w rodzinie osoby chore na czerniaka. To badanie może być także przydatne dla osób, które często wyjeżdżają w rejony tropikalne. To jeszcze jednak ciągle nie koniec- dermatoskopia bowiem powinna być wykonywana co jakiś czas przez każdego z nas.

Gdzie wykonać dermatoskopię?

Choć badanie dermatoskopowe jest dla pacjenta szybkie i bezbolesne, to jednak od lekarza wymaga dość dużej koncentracji oraz wiedzy i doświadczenia. Dlatego też powinniśmy przeprowadzić je w miejscu, w którym rzeczywiście pracują prawdziwi fachowcy, zaś sprzęt na pewno jest wysokiej jakości. Takim miejscem jest na pewno gabinet medycyny estetycznej Lipoline – dermatoskopia w tym miejscu to gwarancja bezpieczeństwa oraz fachowej diagnozy i porady.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ