Jak usunąć zapach moczu?

Gdy w domu ma się psa lub kota, często mogą pojawić się nieprzyjemne sytuacje w postaci plam moczu powstałych na fotelu, kanapie lub dywanie. O ile plama nie jest trudna do usunięcia, o tyle zapach pozostaje i może utrzymywać się nawet przez wiele dni. Na szczęście istnieje kilka sprawdzonych sposobów, dzięki którym nie będzie to już problemem.

Ocet, soda oczyszczona i woda
Taka mieszanina okaże się niezwykle skuteczna przy próbie pozbycia się nieprzyjemnego zapachu. Sodę oczyszczoną zmieszaną z wodą należy wetrzeć w powierzchnię, a następnie zmyć przy pomocy octu. Na koniec wystarczy mocno docisnąć do mokrego miejsca papierowe ręczniki, które pochłoną nadmiar wilgoci. W razie potrzeby cały proces można kilkukrotnie powtórzyć, zawsze pamiętając o usuwaniu nadmiaru wilgoci. Pomiędzy wcieraniem kolejnych porcji mieszaniny można próbować podsuszyć mokrą powierzchnię.

Woda utleniona
Okaże się niezwykle skuteczna przy próbie pozbycia się nieprzyjemnego zapachu moczu. Istnieje jednak ryzyko, że zniszczy nieco delikatniejsze tkaniny, dlatego na początku należy upewnić się, że nie zaszkodzi naszej kanapie czy dywanowi. Najlepiej przeprowadzić próbę na niewielkiej powierzchni, a dopiero potem zastosować wodę utlenioną na całości plamy.

Płyn do płukania ust
Wymieszany z wodą rewelacyjnie sprawdzi się przy usuwaniu nieprzyjemnego zapachu. Można kilkukrotnie wcierać taką mieszaninę w materiał, za każdym razem odprowadzając nadmiar wilgoci przy użyciu papierowych ręczników. Miętowy zapach prawdopodobnie będzie utrzymywał się jeszcze przez kilka dni, ale na pewno okaże się przyjemniejszy niż drażniąca woń moczu.

Amoniak z mydłem
Należy zmieszać je w proporcji 1:1 i przy pomocy takiej mieszaniny wyczyścić daną powierzchnię. Niezbędne może się okazać dodatkowo użycie wody w celu usunięcia pieniącego się mydła.

Środki specjalistyczne
Ponieważ z podobnym problemem musi zmagać się większość właścicieli psów i kotów, sklepy zoologiczne wyszły tym potrzebom naprzeciw. Na sklepowych półkach znajdziemy więc środki specjalistyczne, które okażą się niezawodne w przypadku walki z nieprzyjemnym zapachem.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ