Bieszczady

Podróże, którymi nacieszymy oko i duszę są tymi najbardziej pożądanymi. Dlatego też zachwycamy się niezwykłymi chorwackimi i tureckimi riwierami, norweskimi fiordami czy szwajcarskimi Alpami. A gdyby tak zostawić wszystko gdzieś i wyruszyć w Bieszczady? Czy pożałujemy swojej decyzji, czy wręcz przeciwnie, odkryjemy skarb ukryty na terytorium przecież tak dobrze nam znanej – Polski?

Zielone płuca Polski

W Bieszczadach żyje się bez pośpiechu. Niewielkie, rozsiane po lasach miejscowości nie są potentatami w produkcji, przemyśle czy jakimkolwiek świadczeniu usług. Tutaj znajdziemy błogą ciszę, z której ten region przecież słynie. To sprawia, że Bieszczady są idealnym miejscem na podróże. Szczególnie dla tych, którzy cenią sobie spokój i brak hałasu. Przepiękny krajobraz rozciągający się na niezbyt wysokie góry Karpat możemy w okazałości obserwować z szerokich połonin, tak kochanych przez górali.

Tam, gdzie nie ma zasięgu

Bieszczady stanowią miejsce nie do końca zbadane i eksplorowane przez ludzi. Gęste zalesienia, wszechobecna zieleń traw i krzewów to codzienny widok w tym regionie. Może wydawać się to dziwne, ale Bieszczady będą jednym z niewielu miejsc, gdzie możemy mieć problem ze „złapaniem zasięgu” naszej sieci komórkowej. W dobie dzisiejszych technologii jest to wręcz… niezwykłe. Świadczy to tylko o tajemniczości tego miejsca, do którego podróże zawsze będą niezapomnianym przeżyciem – chwilą refleksji i zapomnienia w zabieganym świecie.

Piękne szlaki turystyczne

Oprócz imponujących połonin kolejną „atrakcją” Bieszczad będą urokliwe szlaki turystyczne. Słowo „atrakcja” nie jest jednak najbardziej trafnym określeniem. Tutaj nie ma atrakcji – jest jedynie czysta, surowa przestrzeń, nie okraszona żadnymi fajerwerkami czy zbędnymi światełkami, które byłby jedynie pustą uciechą w tak świetnym klimacie natury. Dla miłośników szlaków górskich otworem stoją takie miejsca jak Bukowe Berdo, Mała Rawka – Wielka Rawka, Tarnica. Ta ostatnia, to najwyższy szczyt polskich Bieszczad, z którego możemy podziwiać piękne widoki na niezmierzone obszary lasów, połonin, dziko rosnących zarośli i kwiatów.

Warto być przed innymi

Tajemniczość i brak oczywistości Bieszczad sprawia, że nie jest to najpopularniejsze miejsce na podróże. Na przyjazd do tego miejsca decydują się najbardziej spragnieni spokoju i zobaczenia „kawałka raju” na polskiej ziemi. Brak tutaj wybuchowych wrażeń czy niezapomnianych nocy. Jest tu jednak coś, co sprawia, że podróże w Bieszczady stają się niezapomnianym przeżyciem. To z pewnością klimat.

Więcej znajdziesz na: https://martynasoul.com

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ