zootechnik

Zawód zootechnika jest pracą, która przeznaczona jest dla ludzi, którzy czując chęć niesienia pomocy zwierzętom. Co więcej osoby takie muszą lubić zwierzęta i czuć z nimi więź. W innym wypadku praca będzie utrudniona nie tylko z perspektywy pracownika, ale również zwierzaka. Zastanawiając się nad podjęciem pracy nie patrzymy jedynie na to czy jest ona na nas przyjemna, ale również na aspekt finansowy. Ile więc jesteśmy w stanie zarobić jako zootechnik i czy taka praca jest zawodem opłacalnym finansowo? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-zootechnik/ 

Zarobki na stanowisk zootechnika – od czego zależą? 

Zarobki osób pracujących jako zootechnicy zależą przede wszystkim od  posiadanego stażu pracy. Doświadczenie zdobywa w taki sposób posiada ogromne znaczenie zarówno w tym jak i w wielu innych zawodach. Dodatkowo na wysokość wynagrodzenia wpływ ma również to gdzie jesteśmy zatrudnieni. Pracując w dużej firmie lub też korporacji w stolicy z pewnością zarobimy więcej, niż pracując w małym prywatnym biznesie w biedniejszych regionach kraju. Taka zasada tyczy się praktycznie każdego zawodu, nie tylko zootechnika. 

Według znalezionych w internecie badań okazuje się, że kobiety znacznie częściej, niż mężczyźni podejmują się pracy na takim stanowisku. Według rozkładu wygląda to tak, że jako zootechnik pracuje w naszym kraju 61% kobiet, a mężczyzn 39%. 

Benefity wynikające z pracy na takim stanowisku

Pracując jako zootechnik możemy liczyć na dodatkowe benefity. Najczęściej przyznawane dodatkowe benefity na tym stanowisku to:

  • telefon komórkowy do użytku prywatnego,
  • szkolenia i kursy zawodowe 
  • mieszkanie lub dom służbowy 

Jak wygląda rozkład zarobków na stanowisku zootechnika?

Miesięczne wynagrodzenie całkowite, czyli mediana na stanowisku zootechnika wynosi 4 260 złotych brutto. Oznacza to, że co drugi zootechnik otrzymuje pensję w wysokości od 3 380 złotych do 5 700 złotych. 25% najgorzej wynagradzanych zootechników zarabia mniej, niż 3 380 złotych brutto. Na zarobki większe, niż 5 700 złotych brutto może liczyć grupa 25% najlepiej opłacanych zootechników z całej Polski.

Zobacz też: http://www.miasto-dialogu.pl/ekonomista-ile-zarabia/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ