Większość z nas co jakiś czas obiecuje sobie, że będzie się lepiej odżywiać. Niestety zazwyczaj nie mamy czasu na gotowanie, jesteśmy zbyt zmęczenie, albo po prostu zapominamy o złożonej sobie obietnicy.

Sztuczki dla zdrowia

Zdrowe odżywianie nie oznacza, że od razu musimy zmieniać całkowicie nasz sposób odżywiania. Zazwyczaj wystarczy kilka zmian by zauważyć pozytywne zmiany… Po pierwsze zrezygnujemy ze smażenia na głębokim tłuszczu. Potrawy będą równie smaczne jeśli upieczemy je w piekarniku czy ugotujemy na parze. A przy tym takie danie będzie o wiele miej kaloryczne. Po drugie zrezygnujmy ze słodzonych, gazowanych napojów. Mają one mnóstwo konserwantów, sztucznych słodzików. W jednym litrze możemy znaleźć kilkanaście łyżek cukru. Tym samym pijąc regularnie idziemy prostą drogą do nadwagi i próchnicy.

A co z przekąskami?

Każdy z nas od czasu do czasu lubi zjeść batonika czy kilka słonych paluszków. Takie drobne grzeszki żywieniowe nie zrobią nam krzywdy… Jednak warto szukać zdrowych zamienników dla tych przysmaków. Z pewnością możemy się skusić na gorzką czekoladę. Jest ona stosunkowo niskokaloryczna, a przy tym ma w sobie sporo magnezu. Równie zdrowe są orzechy. Zawierają naturalne kwasy omega. Co jeszcze możemy podjadać? Owoce i warzywa są zawsze na topie. Są zdrowe. Mają w sobie mnóstwo witamin i minerałów. Znajdujący się w nich błonnik nie tylko sprawia, że szybciej poczujemy się syci, ale i poprawia patrystykę jelit.

www.tuts.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ