Większość kobiet marzy o powłóczystym spojrzeniu, wachlarzu długich, pięknie wywiniętych rzęs. Zabieg trwałej rzęs zapewnia takie właśnie efekty. Po zabiegu ondulacji rzęsy wyglądają, jakby były potraktowane zalotką, sprawiają wrażenie gęstszych, dłuższych i podkręconych. Jest to szczególnie korzystne w przypadku, gdy rzęsy są naturalnie proste, ale dość gęste i zdrowe. Wtedy efekty trwałej ondulacji na rzęsach będą najlepsze. Nie zaleca się wykonywania trwałej na bardzo rzadkich rzęsach, gdyż zabieg ten wyraźnie je osłabi, a efekt podkręcenia będzie niewielki. Zaletą zabiegu ondulacji jest fakt, że nie trzeba codziennie podkręcać rzęs zalotką. Trwała rzęs kosztuje kilkadziesiąt złotych, a efekty utrzymują się przez około 6-8 tygodni.

 

Jak przebiega zabieg?

TRWAŁA RZĘSCzas wykonywania trwałej rzęs to około 40-60 minut. Zabieg ten nie jest skomplikowany, wymaga jedynie uwagi i precyzji ze strony kosmetyczki, aby nie podrażnić oczu, oraz aby zapobiec dostaniu się do nich odczynników używanych do trwalej. Na wstępie rzęsy są pokrywane klejem, po czym kosmetyczka nawija je na specjalny malutki wałek dobrany do długości rzęs. Kształt wałka jest dopasowany do kształtu powieki. Po nawinięciu rzęsy traktowane są substancjami do trwałej ondulacji. Są one podobne do tych stosowanych do włosów, jednak ze względu na przeznaczenie (oczy) są nieco delikatniejsze.

Podkręcone trwałą rzęsy można malować i stosować preparaty do demakijażu. Dobrze jest jednak wyposażyć się w delikatne kosmetyki o dobrej jakości.

 

Wady trwałej rzęs

To prawda, że rzęsy przez kilka tygodni są pięknie podkręcone, wydają się gęstsze i po prostu ładniejsze. Jednak, tak jak włosy po trwałej, po pewnym czasie będą osłabione, przerzedzone i będą częściej wypadać. Zniszczone rzęsy „dojdą do siebie” dopiero po dłuższej regeneracji. Trwała ondulacja na rzęsy nie jest więc polecana w przypadku rzadkich i słabych rzęs.

 

Środki ostrożności

Nie u każdej zainteresowanej tym zabiegiem, trwała rzęs przebiegnie z powodzeniem. Substancje chemiczne używane do zabiegu, nakładane w tak bliskim sąsiedztwie oczu, mogą niekorzystnie na nie oddziaływać. Szczególną ostrożność powinny zachować osoby:

  • z bardzo delikatnymi oczami lub skórą wokół nich,
  • noszące soczewki kontaktowe,
  • ze skłonnościami do alergii.

W przypadku wyżej wymienionych osób trwała rzęs może spowodować silne podrażnienie oczu i/lub reakcje alergiczne.

Trwałej ondulacji rzęs nie przeprowadza się w przypadku zapalenia spojówek i innych stanów zapalnych dotykających oczu. Zabieg ten nie powinien być wykonywany po przebytych operacjach okulistycznych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ