REMOVER RZĘS

Przedłużane rzęsy wyglądają pięknie ozdabiając kobiece oko i nadając spojrzeniu wyrazistości.

Wizyta u kosmetyczki w celu przedłużenia rzęs to koszt około 150 zł. Przyjemność zagęszczonych rzęs trwać może do kilku tygodni. Po tym czasie należy je zdjąć i uzupełnić. Aby pozbyć się sztucznych włosów z oka nie trzeba jednak ponownie stawiać się u kosmetyczki, za wizytę u której zapłacimy około 50 zł.

Istnieje parę metod, które pozwalają pozbyć się sztucznych rzęs w domu. Należy jednak pamiętać, że przyklejonych rzęs nie wolno wyrywać.

 

Remover rzęs

REMOVER RZĘSPrzede wszystkim należy wiedzieć, że aby pozbyć się rzęs, można skorzystać ze specjalnego preparatu kosmetycznego, tj. removera rzęs, przeznaczonego do ich usuwania. Koszt buteleczki to prawie tyle, ile zapłaciłybyśmy za usunięcie włosów u kosmetyczki, a starczy nam na o wiele dłużej niż jeden zabieg. Takie preparaty dostępne są w dobrych drogeriach lub w sklepach internetowych. Zdjęcie rzęs za pomocą removera rzęs trwa zaledwie chwilę. Należy postępować zgodnie z instrukcją na opakowaniu, by nie zrobić sobie krzywdy. Podczas pracy z removerem oczy muszą być koniecznie zamknięte! Należy uważać aby płyn nie dostał się do oczu. Niewielką ilość preparatu należy  umieścić na waciku, pędzelku i przyłożyć do rzęs lub korzystać z aplikatora. Po kilku sekundach delikatnie odstawić i zdjąć rzęsę. Dzięki tej metodzie nie zniszczysz naturalnych włosów, a te sztuczne będą nadawały się do ponownego użycia.

Removery do rzęs to profesjonalne produkty do usuwania kleju z rzęs, nieprawidłowo nałożonych rzęs lub usuwania kleju ze skóry oraz z narzędzi. Jego specjalnie opracowane formuły nie niszczą rzęs naturalnych i są zgodne ze standardami medycznymi. Na rynku dostępne są removery rzęs w postaci żelu, w płynie oraz w kremie. Receptury opracowane są również z myślą o osobach wrażliwych i alergikach.

 

Metody domowe

Nie trzeba jednak wyposażać się w remover rzęs jeśli rzadko korzysta się z przedłużania rzęs. W celu usunięcia sztucznych rzęs można użyć mleczka kosmetycznego. Na wacik należy nalać sporo kosmetyku, przykryć nim oczy, lub podłożyć pod rzęsy. Po chwili delikatnie przeciera się oczy z góry na dól wacikiem (ważne, by nie robić tego z boku na bok). Ta metoda jest czasochłonna, czynność należy kilkakrotnie powtarzać.

Przy usuwaniu sztucznych rzęs sprawdza się również oliwka. Za pomocą specjalnej szczoteczki należy rozczesać dokładnie rzęsy. Następnie namoczyć ją w oliwce i ponownie czesać. Dzięki tłustej cieczy klej zacznie puszczać i po jakimś czasie rzęsy zaczną się zsuwać z powieki.

 

[Głosów:1    Średnia:2/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ