Dopasowanie tuszu do rzęs bywa tak samo trudne, jak dobranie właściwego podkładu. Do wyboru jest tak wiele szczoteczek, formuł, ulepszeń, a nawet odcieni, że trudno zadecydować, co jest dla nas najlepsze. Warto zapoznać się z rankingami tuszów do rzęs. Opracowywane są na podstawie opinii kobiet, które zetknęły się z kosmetykiem danego producenta. „Testerki”  wypowiadają się na temat użyteczności produktu, o jego wadach i zaletach oraz stosunku jakości do ceny.

 

Jak dobrać maskarę?

TUSZ DO RZĘS RANKINGPrzy wyborze maskary idealnej kryterium stanowią nasze naturalne rzęsy.

Rzęsy KRÓTKIE i JASNE

Postaw na wydłużanie. Szukaj tuszu wydłużającego, który doda wymarzonej długości, ale nie pogrubi włosków. Zamiast takiego obciążającego efektu, lepiej sprawdzi się trik stosowany przez makijażystów. Przy wieczorowym makijażu,gdy chcesz, by rzęsy stały się naprawdę długie, wykorzystaj kępki sztucznych włosków.

Według opublikowanego przez portal polki.pl rankingu tuszów do rzęs, najlepszym tuszem wydłużającym został Daring Definition (Avon).

 

Rzęsy RZADKIE

Wybierz tusz o właściwościach pogrubiających. Jeśli wykonujesz makijaż wieczorowy, możesz wybrać maskarę, która jednocześnie wydłuża włoski. Na co dzień samo pogrubienie wystarczy. Ewentualnie możesz zastosować sztuczkę w makijażu. Będziesz potrzebowała czarnej kredki o miękkiej końcówce oraz odrobiny wprawy. Pomiędzy rzęsami postaw czarne kropki – ważne, by kredka miała ostry koniec i zostawiała wyraźny, ale nie za duży ślad, bo kropki muszą wmieszać się pomiędzy rzęsy, sprawią wrażenie gęstszych.

Wg ww. rankingu tuszów do rzęs, najlepszym tuszem pogrubiającym został Extra-Volume ExtremiCils (Yves Rocher)

 

Rzęsy CIENKIE

Cienkie rzęsy wymagają oczywiście dodatkowej objętości. Jeśli tusz obiecuje nam gęste i długie rzęsy (a tego oczekujemy w tym przypadku), szczoteczka będzie gruba, puszysta i wykonana z włosia, a nie sztywnego plastiku. Grzebyczek może się jednak przydać po nałożeniu maskary – warto przeczesać nim rzęsy po wykonaniu makijażu, bo tusze dodające objętości mogą powodować sklejanie rzęs.

Wg ww. rankingu tuszów do rzęs, najlepszym tuszem dodającym objętości został Masterpiece Volume&Definition (Max Factor).

 

Rzęsy DŁUGIE i GRUBE

Jesteś szczęściarą i właściwie nic nie musisz z nimi robić. Nie obciążaj włosków gęstymi formułami maskar, ale zadbaj o utrzymanie ich w dobrej kondycji. Wybierz tusz do rzęs ze szczoteczką w formie grzebyka z plastiku lub silikonu, by dokładnie rozczesywać włoski. Zamiast klasycznego tuszu, szukaj maskar o właściwościach odżywczych – nawilżających i nabłyszczających. W dziennym makijażu może wystarczyć ci zwykła odżywka, która uporządkuje rzęsy.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ