Tonery do drukarek

Możliwość drukowania we własnym domu jest niezwykle wygodna, ale niestety dość kosztowna. Do urządzenia trzeba co jakiś czas dokupować drogie wkłady. Najwięcej kosztują te przeznaczone do modeli laserowych. Na szczęście istnieje sposób na to, by mniej na nie wydawać. Wyjaśniamy jak tanio kupować tonery do drukarek!

Nie każdy ma punkt ksero pod domem, a wiele osób musi coś wydrukować niemalże codziennie. Uczniowie, studenci czy osoby prowadzące home office często inwestują w małe drukarki laserowe. Pracują szybko i są z reguły bardziej wydajne niż atramentówki. Niestety, przeznaczone do nich specjalne wkłady barwiące są dość drogie. Dowiedz się, jak wydawać mniej na tonery do drukarek!

Dlaczego tonery do drukarek są takie drogie?

Oryginalne tonery do drukarek w rzeczywistości nie są tyle warte, ile sugeruje producent czy sklep. Do ostatecznej ceny trzeba doliczyć marżę oraz wiele innych ukrytych opłat. Duże marki lubią reklamować się najwyższą jakością, ekologicznymi metodami promocji oraz innymi zaletami, za które oczywiście trzeba odpowiednio więcej zapłacić. W praktyce więcej kosztuje nazwa firmy na opakowaniu niż rzeczywisty produkt.

Ceny tonerów do drukarek różnią się w zależności od marki, a także koloru i pojemności. Zwykle na przeciętny, czarny wkład o wydajności 1000 stron trzeba wydać ok. 200 zł. Daje to w przeliczeniu 20 gr za zadruk jednej strony, czyli dwa razy drożej niż w punkcie ksero. Do tego trzeba jeszcze doliczyć rachunki za prąd, ewentualne koszty naprawy i konserwacji itp. Przez to urządzenie jest dość drogie w utrzymaniu. Osoby sporo drukujące muszą wymienić toner raz, a nawet dwa razy w roku. Jeśli korzystają z kolorów, za każdym razem czeka je wydatek rzędu 800 zł za całą paletę CMYK. Na szczęście wcale nie trzeba aż tyle płacić za wkłady, bo istnieją bardziej opłacalne wyjścia!

Jak wydawać mniej na kupno tonerów do drukarek?

Tonery do drukarek można oczywiście kupować na promocjach, ale nie zawsze się na nie trafi. Wiele osób nabywa je też w specjalnych punktach oferujących sprzedaż po cenach hurtowych. Takie sklepy również nie są raczej ogólnodostępne w każdym mieście. Z tego względu większość po prostu się poddaje i gdy przyjdzie taka potrzeba, płaci pełną kwotę sugerowaną przez producenta. Wcale nie trzeba tego robić!

Świetnym, niezwykle korzystnym rozwiązaniem jest kupowanie tzw. zamienników. Producenci takich tonerów do drukarek nie doliczają żadnych dodatkowych opłat, chociaż wytwarzają wkłady w dokładnie taki sam sposób, jak wielkie marki. Produkty te gwarantują świetną jakość wydruku, idealnie pasują do danych urządzeń i doskonale się sprawują. Przy tym kosztują nawet trzykrotnie mniej! Wiele z nich ma większą wydajność/pojemność, dlatego wystarczają na znacznie dłużej. To niezwykle wygodne, ponieważ podczas wymiany tonera można się mocno ubrudzić, a proszek barwiący jest trudny do sprania czy zmycia.

Gdzie zamówić tonery do drukarek?

Tak jak w wielu innych przypadkach, największy wybór tonerów do drukarek można znaleźć oczywiście w Internecie. Od kilku lat działają polskie, sprawdzone serwisy poligraficzne, jak np. www.tonerpartner.pl. W ofercie można znaleźć nie tylko wysokiej jakości zamienniki, ale też wkłady od znanych producentów w hurtowych cenach. Prosta wyszukiwarka pomaga znaleźć odpowiedni toner, nawet jeśli nie do końca się zna jego numer czy nazwę. W razie czego pomocą służą konsultanci telefoniczni i online. Dostawa jest szybka, a do tego darmowa. Kupując zapas można uzyskać także korzystny rabat. W ten sposób da się zaoszczędzić nawet kilkaset złotych rocznie! Pieniądze te można przeznaczyć na wiele innych spraw, chociażby na książki, bilety do kina czy inne przyjemności. Tonery do drukarek to prozaiczne wyposażenie, dlatego nie ma sensu za nie przepłacać!

Drukowanie w domu jak najbardziej może być opłacalne. Wcale nie trzeba się ograniczać czy biegać do punktu ksero! Zamawiaj tonery do drukarek przez Internet, by znacznie odciążyć domowy budżet!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ