W sklepach znajdziemy szeroką gamę telewizorów kosztujących po kilka tysięcy złotych. To najnowocześniejsze modele, które mogą pochwalić się bardzo wysoką rozdzielczością oraz zaawansowanymi funkcjami, w tym Smart TV. Jednak nie każdy z nas może pozwolić sobie na zakupienie takiego modelu. Co wybrać wtedy, gdy nasz limit to 500 złotych?

Znalezienie dobrego telewizora wcale nie jest takie trudne. Oczywiście, wtedy, gdy mamy do dyspozycji mniejszą sumę, musimy także obniżyć nasze oczekiwania, ponieważ w niskiej cenie nie kupimy modelu mogącego pochwalić się najnowszymi technologiami. Bez problemu jednak znajdziemy telewizory LED zapewniające dobrą jakość obrazu Full HD, które sprawdzą się w oglądaniu programów, filmów, seriali czy też do grania na konsoli.

Co oferują telewizory za 500 złotych?

Jeśli poszukujemy płaskiego telewizora LED, w cenie do 500 złotych zakupimy przede wszystkim telewizory z mniejszą przekątną. Przeważająca większość to dość małe modele 22-calowe. Gdy jednak zdecydujemy się dopłacić około 100-200 złotych, możemy nawet wybrać telewizor mający 32 cale.

Jeśli chodzi o rozdzielczość, czyli parametr określający szczegółowość obrazu, bez przepłacania kupimy telewizory głównie z opcją HD Ready, czyli mające 1366 x 768 pikseli, ale znajdziemy też takie z Full HD, czyli mające aż 1920 x 1080 pikseli, co jest obecnie standardem w średniej półce telewizorów. Warto postawić właśnie na nie.

Tanie modele nie są natomiast wyposażone w takie funkcje jak: możliwość oglądania programów w 3D, funkcja Smart TV pozwalająca na dostęp do internetu, mają na ogół po jednym złączu HDMI i USB, dlatego nie będziemy mogli podłączyć do nich dużej liczby urządzeń.

Gdzie kupić tani telewizor?

W poszukiwaniu taniego telewizora warto przejrzeć dostępne w internecie sklepy on-line. To właśnie w nich możemy znaleźć mnóstwo okazji w niskich cenach.

Gdy mówimy o limicie 500 złotych, do dyspozycji mamy przede wszystkim marki mniej znane, ale wcale nie oznacza to, że ich jakość jest gorsza od tych rozpoznawalnych. Warto wskazać między innymi na telewizory polskiej marki Manta, które mają bardzo dobre parametry i przy tym kosztują niewiele.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ