Szybkie odświeżenie? Wypróbuj suchy szampon!

Nie masz czasu, spieszysz się, a twoje włosy są nieświeże. Co robić? Nakładać czapkę, chustkę czy inne okrycie głowy? Spóźnić się, ale umyć włosy? Czy wyglądać nieświeżo i co za tym idzie, czuć się niezbyt komfortowo? Na szczęście obecnie wystarczy sięgnąć po suchy szampon, by włosy momentalnie stały się odświeżone i prezentowały się doskonale. Czym jest ten kosmetyk?

Suchy szampon to dość nowy kosmetyk, pojawił się na rynku kilka, kilkanaście lat temu i natychmiast skradł serca zarówno pań, jak i panów. Pozwala bardzo szybko odświeżyć swoją fryzurę i sprawić, że włosy będą prezentowały się doskonale przez długi czas. Kosztuje kilkanaście złotych, a jego efekty są oszałamiająco dobre.

Suchy szampon – czym jest?

Suchy szampon to szampon w sprayu. „Myje”, a raczej odświeża włosy bez użycia wody. Wystarczy spryskać nim głowę i dokładnie przeczesać grzebieniem bądź palcami. Po chwili włosy będą uniesione i zaprezentują się tak, jakby zostały świeżo umyte i wysuszone. Preparat, rzecz jasna, nie zastępuje zwykłego mycia głowy, powinien być raczej używany pomiędzy nimi, doraźnie. Dzięki suchemu szamponowi rzadziej musimy korzystać z tradycyjnej pielęgnacji, co jak wiadomo, jeśli jest zbyt częste, osłabia kondycję włosów.

Dlaczego suchy szampon pochłania sebum i sprawia, że włosy są odświeżone? Tajemnica tkwi oczywiście w unikalnych formułach opracowanych przez kosmetycznych ekspertów. Jeśli chodzi np. o serię Magic Shampoo od L’Oreal, to suchy szampon tej marki zawiera ultra drobną skrobię ryżową. Właśnie ona ma silne działanie pochłaniające. Dzięki niej włosy są osuszone i prezentują się świetnie w dosłownie kilka minut. Do tego specyfik został tak opracowany, że nie ma możliwości, by nałożyć go zbyt dużo. Nie zostawia tym samym białych smug czy śladów na włosach, co warto mieć to na uwadze, bowiem takie przypadki zdarzają się, jeśli używamy słabej jakości kosmetyków.

Suchy szampon na czyste włosy? Czemu nie!

Większość osób jest przekonanych, iż suchy szampon sprawdza się jedynie w przypadku nieumytych, przetłuszczonych włosów, które potrzebują natychmiastowej pomocy. Okazuje się, że preparat można też stosować, gdy włosy były wcześniej myte. Po co? Otóż suchy szampon doskonale nadaje im objętości oraz ułatwia stylizację. Co ciekawe, wiele kobiet sięga po niego, gdy zaplecie sobie warkocze lub francuzy (szczególnie wybierając się na siłownię czy aerobik). Suchy szampon sprawia, że włosy stają się gładkie, a fryzura dużo bardziej trwała nawet podczas intensywnych ćwiczeń.

Suchy szampon dobrze jest mieć zawsze przy sobie. Okazuje się pomocny w wielu nagłych i niespodziewanych sytuacjach, np. gdy złapie nas deszcz i nasza fryzura wygląda nie najlepiej – mimo że rano włosy były myte. Dzięki niemu wystarczy chwila, by nasze uczesanie znów prezentowało się doskonale!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ