Duży salon? Tylko z dużym telewizorem!

Przestronny salon to marzenie wielu z nas – w takim pokoju nie tylko wygodnie przyjmiemy gości, ale także komfortowo odpoczniemy. Zwykle to właśnie to wnętrze stanowi centrum domowej rozrywki, którego kluczowym elementem jest telewizor. Jak go wybrać, by w dużym pokoju dobrze spełnił swoją funkcję?

Mały telewizor w dużym salonie – czy to dobry pomysł?

Jest kilka przyczyn, dla których w przestronnym wnętrzu najlepiej sprawdzi się odpowiednio duży telewizor. Zacznijmy od kwestii estetycznej – niewielki ekran będzie tu po prostu źle wyglądał. Znacznie lepiej w wystrój pomieszczenia wkomponuje się telewizor o większej przekątnej ekranu, bez względu na to, czy ustawimy go na stoliku RTV, czy powiesimy na ścianie.

Nasuwa się pytanie, czy zakup tak dużego urządzenia to dobra inwestycja, gdy nie jesteśmy fanami telewizji, a z telewizora korzystamy okazjonalnie. Tak – pamiętajmy, że telewizor wykorzystamy przecież nie tylko do odbioru programów telewizyjnych. Dzięki dużemu ekranowi będziemy mogli komfortowo oglądnąć zdjęcia z wakacji, zagrać w rodzinną grę czy zorganizować wieczór filmowy w gronie znajomych.

Jaki duży telewizor wybrać

Jeszcze jedną kwestią jest fakt, że w przestronnym salonie odległość mebli wypoczynkowych od telewizora prawdopodobnie będzie większa niż w małym pokoju. Dlatego duży ekran zapewni nam znacznie wyższy komfort oglądania, pozwalając na odbiór dokładnego, wyraźnego obrazu.

Jaki duży telewizor wybrać?

Wybierając telewizor do dużego salonu, warto w pierwszej kolejności wykonać podstawowe pomiary, by określić, jaki dystans będzie nas dzielił od ekranu. Aby określić odpowiednią przekątną ekranu, możemy skorzystać z internetowego kalkulatora odległości – dzięki niemu dowiemy się, jak duży telewizor możemy brać pod uwagę do naszego wnętrza. Co ciekawe, otrzymamy także odpowiedź na pytanie, czy warto wybrać nowoczesny telewizor 4K, czy pozostać przy modelu Full HD.

Ile cali powinien mieć telewizor do dużego salonu? Nie ma jednoznacznej odpowiedzi, ale na pewno nie warto wybierać modeli mniejszych niż 40 cali. Optymalnym wyborem może być model 50 cali, a nawet więcej – telewizory 55 calowe o szerokości ok. 123 cm. Pamiętajmy jednak, że nie tylko wielkość urządzenia ma znaczenie. Sprzęt powinien odpowiadać naszym potrzebom, a będzie to możliwe wtedy, Dy przed zakupem przeanalizujemy jego parametry oraz funkcje.

Zbyt duży telewizor

Zbyt duży telewizor – czy to możliwe?

Większość kinomaniaków i fanów telewizji marzy o dużym telewizorze, ale czy zawsze będzie to dobry wybór? Jeśli szukamy modelu do dużego salonu, sytuacja, w której szeroki ekran jest za duży i nie zapewnia komfortu oglądania, zdarza się bardzo rzadko. Częściej zdarza się to w niewielkich wnętrzach – przyczyną tego jest najczęściej zlekceważenie kwestii zachowania odpowiedniej odległości od ekranu. Widz siedzący zbyt blisko będzie widział piksele, a co więcej będzie zmuszony wciąż wodzić oczami od jednego do drugiego krańca ekranu, co szybko spowoduje zmęczenie.

Urządzając duży salon, zwróćmy więc naszą uwagę w kierunku szerszych i wyższych telewizorów – zakup sprzętu z większym ekranem z pewnością szybko docenimy, nawet jeśli będziemy spędzać przed nim tylko krótkie chwile w ciągu dnia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ