SUSZARKA DO WŁOSÓW SUCHYCH


Ten, kto uważa, że suszarki do włosów znacząco nie różnią się od siebie, jest w błędzie.

Z suszarkami do włosów jest tak, jak z kosmetykami: i jednych i drugich jest na rynku spory wybór. Trzeba poświęcić trochę czasu, aby znaleźć te odpowiednie dla naszych indywidualnych potrzeb oraz oczekiwanych efektów.

Dobry sprzęt to podstawa

włosy sucheNowoczesne suszarki mają wiele funkcji i łatwo się w nich pogubić. O co więc chodzi?

Funkcja pielęgnacji jonowej – umożliwia suszenie antystatyczne. Suszarka z pielęgnacją jonową wytwarza naładowane ujemnie jony wygładzające łuski włosów, dzięki czemu włosy są bardziej lśniące i zdyscyplinowane, a fryzura łatwiejsza do ułożenia.

Elementy dodatkowe, jak dyfuzor i nasadki modelujące – ułatwiają modelowanie i nadawanie suchym włosom objętości. Wymagają odrobiny wprawy, ale warto spróbować – efekty są spektakularne.

Elementy ceramiczne – wydzielają ciepło podczerwone, co pomaga suszyć włosy od środka w bardziej łagodny sposób, chroniący je przed nadmiernym wysuszeniem (dla do włosów suchych).

Regulacja siły nadmuchu i temperatury – dobrej jakości suszarki mają kilka ustawień temperatury i prędkości, w tym nawiew zimnego powietrza, zamykający łuski włosa i pomagający uzyskać efekt fryzury „czesanej wiatrem”.

Automatyczny czujnik temperatury – dobiera odpowiednią temperaturę suszenia włosów. Zbyt wysoka temperatura automatycznie zostaje zmniejszona do odpowiedniego poziomu. Dzięki temu włosy utrzymują stały poziom wilgotności.

Im więcej z powyższych funkcji posiada suszarka do włosów, tym lepiej.

Czy suszarka niszczy włosy?

Mitem jest stwierdzenie, że włosów nie wolno suszyć codziennie. Jeśli tylko przestrzega się pewnych zasad, suszarka nie zrobi nam krzywdy. Wręcz przeciwnie – pozwoli nie tylko nadać fryzurze pożądany kształt, ale pozwoli uniknąć przesuszenia i uszkodzenia włosów.

Samo suszenie włosów nie niszczy ich. Nieodpowiedni sprzęt i jego używanie niezgodnie z zaleceniami mogą być powodem uszkodzeń włosa.

Prawdą jest, że lepiej suszyć włosy w niższej temperaturze. Gorące powietrze nie służy włosom, doprowadza do zniszczenia ich struktury, przesusza, osłabia, pogarsza ich kondycję. Do suszenia włosów używajmy powietrza ciepłego, ale nie gorącego. Doskonałym rozwiązaniem dla naszych włosów jest funkcja chłodnego czy zimnego nawiewu. Suszenie zimnym powietrzem wykonuje się najczęściej w ostatniej fazie suszenia włosów suchych już, w celu nadania odpowiedniego połysku i wygładzenia włosów, a także właściwego ich ułożenia.

Kiedy włosy są już suche, można użyć okrągłej szczotki do modelowania fryzury. Jeśli chcemy uzyskać efekt skręconych, falowanych włosów używamy cieńszej szczotki i dyfuzora.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ