henna

Naturalnie ładne brwi to prawdziwa rzadkość. Większość z nas musi stosować systematyczną regulację brwi, aby wyglądały one dobrze i schludnie oraz by nie psuły ogólnego wyglądu twarzy. Jednak nie zawsze wyregulowane brwi wyglądają rzeczywiście lepiej. Dzieje się tak dlatego, że depilujemy zbyt dużo włosków lub nie dostosowujemy kształtu brwi do owalu twarzy.

Regulacja brwi a kształt twarzy

regulacja brwi Kształt i grubość brwi powinien być dopasowany do kształtu twarzy, a nie do panującej mody. Cieniutkie kreseczki namalowane kredką zamiast brwi sprawiają, że twarz wygląda staro i wyostrzają rysy – mogą wyglądać korzystnie u bardzo niewielu z nas. Zasady modelowania kształtu brwi przy danym typie twarzy:

  • prostokątna twarz – brwi rozpoczynają się nieco dalej od nasady nosa, są wydłużone, powinny być dość grube, zbyt cienkie sprawą, że twarz będzie bardzo poważna i smutna;
  • okrągła twarz – długie brwi lekko skierowane w górę dodadzą twarzy lekkości;
  • twarz w kształcie serca – brwi średniej grubości, lekko uniesione w połowie długości będą wyglądały korzystnie;
  • twarz o szerokiej szczęce i wąskim czole – dość grube brwi w kształcie łuku pozwolą na osiągnięcie korzystnego wyglądu.

Ustalenie kształtu brwi

Aby sprawdzić, czy brwi wyginają się w dobrym miejscu, trzeba przyłożyć do twarzy patyczek lub ołówek:

  • od skrzydełka nosa do wewnętrznego kącika oka – powyżej powinna zaczynać się brew;
  • pionowo wzdłuż źrenicy lub od skrzydełka nosa do źrenicy – w tym miejscu powyżej brew powinna się wyginać;
  • od skrzydełka nosa do zewnętrznego kącika oka – powyżej powinna kończyć się brew;
  • od początku do końca brwi – ołówek powinien być poziomo.

Zaznaczone punkty łączymy linią. Włoski poza zaznaczonym obszarem trzeba usunąć pęsetą. Możesz też delikatnie zwęzić brwi, wyrywając włoski od dołu. Uważaj tylko, żeby nie przesadzić – wąskie kreseczki dawno wyszły z mody. Jeśli masz wyjątkowo gęste brwi, możesz wyskubywać je od dołu, ale bardzo delikatnie i ostrożnie, zachowując ogólny kształt brwi.

To samo tyczy się włosków u góry łuku brwiowego. Na pierwszą regulację brwi warto zgłosić się do profesjonalnej kosmetyczki i poprosić o wyznaczenie odpowiedniego dla nas łuku brwiowego. Potem, odrastające włoski, łatwiej będzie usuwać na bieżąco. Regularne usuwanie niepotrzebnych włosków sprawi, że włoski będą słabsze a wtedy lekka kosmetyka nie zajmie więcej niż kilka minut raz w tygodniu.

Jak regulować brwi?

Na fachową depilację brwi możesz wybrać się do gabinetu kosmetycznego. Cena za tradycyjną regulację brwi to ok. 15 zł, natomiast przy regulacji brwi woskiem cena wynosi ok. 20 zł.

Ale brwi bez problemu wyregulujesz też samodzielnie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ