Stylowe klasyczne lampy podłogowe – jak możemy je wykorzystać?

Lampę podłogową można znaleźć w każdym domu. Najczęściej można ją spotkać w salonie, choć nie jest to już regułą. Przyjrzyjmy się najpopularniejszym modelom klasycznych lamp podłogowych.

Klasyczne lampy podłogowe na trójnogu

Stojąca na trzech nogach lampa podłogowa wygląda bardzo stylowo. Jest też klasyczna, zwłaszcza jeśli trójnóg wykonany jest z drewna. Oczywiście spotkać można w sklepach lampy na trójnogu z metalu lub tworzywa sztucznego. Lampa na trójnogu drewnianym z czarnym abażurem, dizajnem przypomina nieco dawne aparaty fotograficzne, które stawiano na właśnie trzech nogach a fotograf musiał okrywać się czarnym materiałem aby zrobić zdjęcie. Rzecz jasna nogi tego typu lamp mogą być pomalowane na różne kolory a abażury mogą być zarówno okrągłe jak i kwadratowe. Spotykane są abażury zdobione w wyraźne wzory ale też jednokolorowe, jaskrawe ale też stonowane. Jednak główną cechą lamp podłogowych na trójnogu są owe trzy nogi, i one wyróżniają dany model spośród innych. Mogą ozdabiane w rzeźbione wzory, mogą być pomalowane lub zwłaszcza jeśli są drewniane, mogą mieć naturalną, drewnianą barwę. Długość nóg niektórych modeli może być regulowana. Również średnica nóg nie jest ściśle określona i w różnych modelach może być oczywiście różna.

Klasyczne lampy podłogowe na podstawce

Wydaje się jednak, że lampy podłogowe na jednej nodze umieszczonej na podstawce są znacznie popularniejszym, niż ich trójnodzy odpowiednicy, klasycznym modelem lamp. Takie lampy widzieliśmy u babci i u ciotki. Można zaryzykować stwierdzenie, że ten styl to wręcz meblarskie ucieleśnienie klasyki. Wybór tego typu lamp jest przeogromny. Noga może być zdobiona lub gładka. Gruba labo całkiem cienka. A także różnej grubości na całej swej długości. Podstawka może być wypełniona lub też ażurowa. Natomiast jeśli chodzi o abażury, tu wyobraźnia projektantów nie zna granic. Mogą być one wykonane z tworzyw sztucznych, drewna, papieru lub materiału. Mogą być wzorzyste albo też całkowicie gładkie. Rzucające się w oczy lub stonowane. Kliknij tutaj i sprawdź, co proponują producenci https://lampy-kinkiety-oswietlenie.dom.pl/55-klasyczne-lampy-podlogowe. Jendożarówkowe lub mogą mieć żarówek kilka. Zdobione obficie lub zdobień zupełnie pozbawione. Szeroki wachlarz modeli oferowanych w sklepach stacjonarnych lub online sprawia, że odpowiednią do swojego gustu lampę podłogową na jednej nodze z całą pewnością każdy znajdzie. Dlatego przy wyborze dobrym kierunkiem będzie kierowanie się ogólnym wystrojem wnętrza, do którego planuje się wstawić lampę podłogową.

Klasyczne lampy podłogowe – który styl do jakiego pomieszczenia

Przed wyborem lampy najlepiej zdecydować się na jeden określony styl wystroju wnętrz. Każdy z nich charakteryzuje się odpowiednio dobranymi materiałami, detalami mebli jak i bogactwem zdobień. Można pomieszczenie lub cały dom bądź też mieszkanie urządzić w jednym tylko stylu. A wśród nich do wyboru są m.in. styl skandynawski, industrialny (loftowy), orientalny, glamour czy francuski bądź też nowojorski. Do każdego z nich można dobrać odpowiednią lampę. I tak mocno zdobione lampy z połyskującymi elementami lub wykonane z takich materiałów będą pasować do stylu glamour. Skromne lampy, z widocznym drewnianym trójnogiem doskonale sprawdzą się w pomieszczeniu utrzymanym na wzór skandynawski. Lampy podłogowe patynowe dopasować można do wnętrz francuskich, kolonialnych lub nawet loftowych. Smuklejsze lampy będą raczej pasować do sypialni niż do salonu. Dzięki należytemu zaplanowaniu i zaprojektowaniu pomieszczenia, stylowe klasyczne lampy podłogowe odpowiednio je wypełnią, przyozdobią i oświetlą, nieważne czy będą stać na jednej czy trzech nogach.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ