Stolik kawowy – praktyczne zastosowania

0
1910

Stolik kawowy to wręcz obowiązkowy element wyposażenia salonu. Dlaczego? Bo to mebel bardzo praktyczny. Do tego nie zajmuje dużo miejsca. Stoliki kawowe mogą mieć różnorakie przeznaczenie. Pierwszym i oczywistym jest to, że służą one za miejsce do ustawiania filiżanek z kawą lub herbatą oraz talerzyków ze słodyczami albo słonymi przekąskami.

Nie zawsze jednak nazwa oddaje prawdziwe przeznaczenie mebla. Stoliki kawowe nierzadko są miejscem, gdzie odkłada się gazety lub ulubione lektury. Niewielki stolik ustawiony obok kanapy jest chyba najlepszą opcją, jeśli chodzi o odłożenie pilota od telewizora. Blat takiego stolika może służyć za miejsce ekspozycji roślin doniczkowych.

Stolik kawowy tylko z nazwy

Mało kto ogranicza się do używania stolika kawowego tylko w celu podania kawy lub herbaty. Najczęściej znajduje on wiele innych, praktycznych zastosowań, zwłaszcza, jeśli wyposażony jest w półkę. Staje się ona wówczas miejscem gromadzenia wszelkich skarbów – dokumentów, gazet, książek i innych.

Korzystanie ze stolików kawowych wyposażonych w półkę, często przebiega w podobny sposób. Na głównym blacie znajdują się przedmioty niezbędne w danym momencie. Te nieużywane, lądują na półce tuż pod blatem. W ten sposób odbywa się szybka segregacja posiadanych rzeczy. A to wszystko przy użyciu stolika bocznego.

Jaki stolik wybrać do salonu?

Wszystko zależy od Twoich oczekiwań. Stolik może występować w wielu odsłonach. W ofercie sklepu Meble.pl znajdziesz stoliki z blatami okrągłymi, owalnymi oraz kwadratowymi. Mają one różnorodną kolorystykę i różnią się od siebie materiałami użytymi do ich wykonania. Tak samo różne bywają kształty podstawy.

Niezależnie od wybranego wariantu, możesz liczyć się z tym, że stolik kawowy znajdzie szeroki zakres zastosowań w Twoim salonie. Będzie miejscem na prasę, lektury, drobne przedmioty codziennego użytku oraz elementy zdobiące wnętrze. To doskonałe lokum dla wazonu z kwiatami czy różnokolorowych, nastrojowych świeczek.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ