Sposoby na otwarcie wina bez korkociągu

Chociaż korkociąg do wina to niemal podstawowe narzędzie, które powinno znaleźć się w każdej kuchni, to w najmniej odpowiednim ku temu momencie często ginie. Co za tym idzie, nie można w prosty i szybki sposób otworzyć wina. A goście czekają… Co zrobić w takiej sytuacji? Wie to z pewnością każdy student, a tym osobom, które nie wiedzą, polecamy zapoznanie się z poniżej opisanymi sposobami.

Pamiętając, że plamy z wina bardzo ciężko się spierają, warto je otwierać w bezpiecznym miejscu, np. w kuchni lub innym pomieszczeniu wyposażonym w płytki podłogowe.

Po pierwsze – śrubokręt z głębokimi zwitkami

To podstawowe narzędzie z pewnością znajduje się w każdym domu i to pod różnymi postaciami. Śrubokręt idealnie potrafi zastąpić korkociąg. Schemat użycia jest taki sam. Wkręcamy śrubokręt w korek, uważając żeby go nie przebić na wylot. Następnie chwytamy mocno za rączkę i ciągniemy. W większości przypadków ten sposób zadziała idealnie.

Po drugie – wieszak na ubrania

Brak odpowiedniego rodzaju śrubokrętu można bez problemu nadrobić. Wystarczy „poświęcić” na zmarnowanie jeden wieszak z cienkiego drutu. Należy go rozwinąć i wyprostować lub wyciąć dolną część, tę, która już jest prosta. Tak przygotowany drut owijamy o ostrze śrubokrętu, tym samym tworząc spiralę. Można pomóc sobie kombinerkami lub innymi szczypcami.

Analogicznie do użycia korkociągu, wkręcamy tak przygotowany śrubokręt w korek i otwieramy wino.

Po trzecie – proste sztućce kuchenne

Powyższe dwa sposoby dotyczyły wyciągnięcia korka, natomiast przy pomocy łyżki lub widelca można z powodzeniem wepchnąć go do środka. Wystarczy, żeby jedna osoba trzymała wino na stabilnym podłożu, np. na podłodze, a druga osoba przy pomocy łyżki owiniętej ręcznikiem wpychała jej rączką korek do środka butelki.

Po czwarte – uruchamiamy kreatywność

Wszelkie inne przedmioty, za pomocą których możemy wyciągnąć korek z butelki lub wepchnąć go do środka są równie dobrymi przedmiotami do otworzenia wina co śrubokręt czy łyżka. Przy tej czynności można się wspierać również innymi narzędziami, np. wymienić śrubokręt na pilnik do metalu / drewna / tworzyw sztucznych lub wpychać korek do butelki uderzając młotkiem o trwały marker, który wytrzyma taką dawkę uderzeń.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ