Orzeźwiający drink Mojito

Mojito to drink łączący w sobie wysublimowane smaki. Jest bardzo popularny ze względu na swój orzeźwiający charakter i intensywny zapach mięty i rumu. Idealnie sprawdza się na spotkaniach ze znajomymi, szczególnie w damskim gronie, ponieważ jest delikatny i uznawany za raczej damski trunek.

Przyrządzenie mojito w domowych warunkach nie wymaga dużo wysiłku ani wielu specjalistycznych i trudnych do zdobycia składników. Potrzebne będą:
– 50 ml białego rumu, najpopularniejszy jest rum Bacardi
– 150-200 ml wody gazowanej lub taka sama ilość innego przeźroczystego napoju, jak Sprite lub Schweppes
– pęczek mięty
– 1 limonka
– 3 łyżeczki cukru trzcinowego
– kruszony lód

Limonkę można zamienić na cytrynę, a cukier trzcinowy na biały, ale trzeba pamiętać, że znacznie zmieni to smak drinka.

Przygotowanie drinka zaczynamy od limonki. Należy ja umyć oraz pokroić na pół, a następnie każdą połówkę na dwie lub trzy części.

Do wysokiej szklanki, najlepiej dekoracyjnej, wsypujemy cukier trzcinowy. Do cukru wyciskamy sok z dwóch lub trzech części limonki. Po wyciśnięciu soku wrzucamy tam pozostałe skórki. Dodadzą dodatkowego zapachu oraz będą stanowiły walor dekoracyjny.

Nadeszła pora na miętę. Liście trzeba opłukać pod wodą i wrzucić je do szklanki z cukrem i limonkami. Ich ilość zależy od preferencji, im więcej mięty w drinku, tym bardziej intensywny będzie jego zapach i smak.

Tak powstałą miksturę należy dokładnie wymieszać. Dodatkowo przy pomocy moździerza wyciskamy z liści mięty i skórek z limonki sok. Tego etapu nie wolno pominąć, ponieważ podczas ugniatania składników moździerzem rozgniatamy cukier i wydobywamy dodatkowy aromat z całej mikstury.

Do wysokości 1/3 szklanki wsypujemy kruszony lód. Można go wymienić na zwykły lód w kostkach, ale ten kruszony lepiej się prezentuje. Następnie dolewamy główny składnik drinka, czyli rum. Na koniec uzupełniamy pozostałe w szklance miejsce wodą gazowaną lub innym wybranym napojem.

Mojito można udekorować liśćmi mięty i plasterkiem limonki. Dokładamy słomkę i gotowe.

Pozostaje tylko życzyć smacznego!

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ