Dla większości z nas piwnica jest jedynym dostępnym pomieszczeniem gospodarczym. Można w niej urządzić warsztat lub siłownię domową jednak najczęściej spełnia ona bardzo ważną rolę spiżarni lub składziku. Piwnice zazwyczaj są niewielkie, dlatego tak ważne jest optymalne wykorzystanie dostępnej przestrzeni.

Jaki regał wybrać?

Na rynku dostępnych jest bardzo wiele różnego rodzaju regałów. W przypadku piwnicy mającej spełniać zadanie spiżarni lub magazynku najlepiej zdecydować się na model z otwartymi półkami o dość dużej wytrzymałości.

Dzięki takiemu rozwiązaniu wszystkie składowane w piwnicy przedmioty można dowolnie posegregować i bez problemu znaleźć. Otwarte regały magazynowe są świetnymi meblami do składziku i spiżarni. Można na nich składować zarówno domowe przetwory jak również narzędzia i inne rzadko używane przedmioty.

Regały różnią się od siebie nie tylko konstrukcją, ale również materiałem z jakiego są wykonane. W sklepach specjalistycznych można kupić meble tego typu wykonane z tworzywa sztucznego, drewna oraz metalu.

Najbardziej solidne i odporne na uszkodzenia są regały metalowe i to właśnie one najlepiej sprawdzają się w piwnicy. Są one bardzo solidne i wytrzymałe na obciążenia. Cechują się też prostym montażem i co bardzo ważne można je łączyć w większe konstrukcje.

Na co zwrócić uwagę w sklepie?

Jeśli chcemy by nasza piwnica była funkcjonalna i dobrze spełniała swoje zadania, kluczowy jest wybór odpowiednich regałów. Przed dokonaniem ostatecznego wyboru należy zwrócić uwagę na kilka ważnych rzeczy.

W pierwszej kolejności warto sprawdzić czy wybrany przez nas mebel poradzi sobie z ciężkimi przedmiotami. W tym celu należy skontrolować maksymalną nośność półek. Jest to szczególnie ważne w momencie, gdy planujemy składować w piwnicy bardzo ciężkie przedmioty takie jak na przykład części zamienne czy narzędzia.

Kolejną rzeczą, którą warto sprawdzić jest sposób montażu. Najlepiej wybrać taki model, który można nie tylko łatwo złożyć, ale również w razie potrzeby szybko zdemontować.

Najważniejszą jednak rzeczą, na jaką należy zwrócić uwagę, jest rozmiar regału. Wybrany przez nas mebel musi być dostosowany do piwnicy. Nie może więc być on ani za wysoki, ani za szeroki. Zanim więc wybierzemy się na zakupy wcześniej należy dokonać dokładnego pomiaru piwnicy. Warto też wcześniej zaplanować rozmieszczenie regałów. Dzięki temu nie tylko w optymalny sposób wykorzystamy dostępną przestrzeń, ale również unikniemy nieprzyjemnych niespodzianek w trakcie montażu. 

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ