ŻEL DO WŁOSÓW

Wydawać by się mogło, że stylizacja włosów przy pomocy żelu to nic trudnego. Jednak perfekcyjne kreowanie fryzur, zadowalający efekt ze stylizacji zależy od tego jak ten kosmetyk się nakłada oraz jaki jest pożądany efekt końcowy.

Żele do włosów polecane są przede wszystkim osobom, które mają krótkie włosy. Dla posiadaczy długich włosów istnieją inne produkty do stylizacji, które lepiej zaspokoją ich potrzeby (lakiery, pianki).

 

Żele, żele …

ŻEL DO WŁOSÓWNa rynku kosmetycznym dostępne są różne kosmetyki do stylizacji włosów. Żel do włosów jest produktem, dzięki któremu nadaje się fryzurze ruchu, utrwalając ją jednocześnie. Przy jego pomocy można ulizać włosy czy opanować niesforne kosmyki. Żele do włosów różnią się od siebie stopniem utrwalenia fryzury. Jest to pierwsze kryterium wyboru żelu do włosów jakie należy uwzględnić przy rodzaju stylizowanej fryzury. Dla uzyskania efektu artystycznego nieładu żel o średnim stopniu utrwalenia w zupełności wystarczy.

Jeśli zależy nam na włosach ulizanych, stopień utrwalenia żelu musi być większy. Należy wówczas sięgnąć po żel o mocnym stopniu utrwalenia.

Jeżeli ktoś jest zwolennikiem mega mocnego utrwalenia fryzury, której nie straszna żadna wichura, to właściwym wyborem będą żele o ekstra mocnym stopniu utrwalenia.

 

Czy tylko utrwalenie?

Poszczególne rodzaje żelów do włosów różnią się od siebie nie tylko stopniem utrwalenia fryzury, ale także działaniem dodatkowym. Dlatego też jeśli oprócz utrwalenia włosów chcemy nadać fryzurze błyszczącego wykończenia, to sięgamy po żel, który dodatkowo nabłyszczy włosy. Włosom brakuje objętości? Są specjalne żele, które zwiększą objętość włosów i uniosą je u nasady. Istnieją również i takie żele, które chronią włosy przed szkodliwym działaniem wysokiej temperatury.

 

Wspólny mianownik

Żel do włosów niektórym kojarzy się z imprezami disco w stylu lat 90 czy z kiczem i brakiem stylu. Tak naprawdę wszystko zależy od umiejętnego nałożenia tego kosmetyku na włosy. Bez względu na to jaką fryzurę zamierzamy stworzyć na włosach przy pomocy żelu, ważne jest by stosować ten kosmetyk z umiarem. Wystarczy niewielką ilość żelu rozetrzeć w dłoniach a następnie nałożyć na włosy. Użycie zbyt dużej ilości żelu może dać efekt przetłuszczonych włosów. Żelu zawsze można dołożyć, jest to prostsze niż zmywanie jego nadmiaru.

 

Żel na każdą okazję

Perfekcyjnie stylizowane za pomocą żelu fryzury pasują do casualowych, eleganckich strojów. Nadają stylu i są kwintesencją elegancji rodem z czerwonego dywanu Hollywood. Stylizacje przy użyciu żelu pasują także do T-shirtu, jeansów i sportowej  marynarki. Warunek jest jeden – odpowiednie użycie żelu przy zachowaniu umiaru.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ