Sztuczne rzęsy, przyklejone do naturalnych, dają efekt imponującej „firanki”. Na rynku można spotkać kilka rodzajów sztucznych rzęs do samodzielnej aplikacji, jednak najlepszym rozwiązaniem jest udanie się do kosmetyczki, która wybierze rodzaj rzęs i zdecyduje, która metoda ich nałożenia jest najmniej obciążająca dla naturalnego włoska.

PRZEDŁUŻANIE RZĘS CENAWykonanie zabiegu trwa ok. 1,5-3 godziny, a efekt utrzymuje się do 6 tygodni, jednak zaleca się regularne uzupełnianie rzęs co 3 tygodnie.

 

Metody przedłużania rzęs

Metoda 1:1 polega na doklejeniu jednej rzęsy jedwabnej do rzęsy naturalnej z pominięciem bezpośredniego kontaktu ze skórą, dzięki czemu ograniczone jest ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej na klej. Tak przedłużone rzęsy wyglądają bardzo naturalnie bez efektu sklejenia. Cena za przedłużanie rzęs tą metodą to ok. 170 zł., uzupełnianie zaś kosztuje od 80-140 zł.

Metoda 2:1, tzn. przyklejenie dwóch sztucznych rzęs do jednej naturalnej daje efekt zagęszczenia. Przy tej metodzie stosuje się wyłącznie produkty z futra norki, ponieważ są najlżejsze i nie obciążają naturalnej rzęsy. Jedną rzęsę przykleja się tak jak w metodzie 1:1, a drugą u podstawy, co daje efekt podwójnego pogrubienia. Przedłużanie rzęs- ok. 230 zł., uzupełnianie – od 150-190 zł.

Dzięki metodzie 3:1 rzęsy są ekstremalnie wydłużone i pogrubione, ponieważ do każdej naturalnej przykleja się trzy sztuczne z futra norki, które są najlżejsze. Zagęszczanie metodą 3:1 jest polecane przede wszystkim kobietom o rzadkich rzęsach, bo dzięki doklejeniu do każdej prawdziwej rzęsy aż trzech sztucznych zdecydowanie zwiększa się ich objętość. Przedłużanie rzęs – ok. 280 zł., uzupełnianie – od 190-240 zł.

 

Metoda Blink & Go

Metoda polega na doklejaniu pojedynczych rzęs poliestrowo – jedwabnych do rzęs naturalnych, jednak inaczej niż w przypadku metody 1:1 – nie dokleja się sztucznej rzęsy do każdego włoska. Rzęsy przedłużone metodą Blink & Go mogą cechować się niewielką asymetrycznością, dzięki czemu wyglądają bardziej naturalnie. Ponadto, przy metodzie 1:1 stosuje się jest szybkoschnący, zaś przy Blink & Go – klej wolnoschnący. Efekt utrzymuje się przez ok. 2 tygodnie. Cena za przedłużanie rzęs tą metodą to ok. 280 zł., uzupełnianie – od 210-250 zł.

 

Inne metody

W większości są to wariacje metod wymienionych powyżej – zazwyczaj stosuje się grubsze, cieńsze, dłuższe lub krótsze wersje sztucznych rzęs. Odważne kobiety mogą zdecydować się na aplikację rzęs w różnych kolorach, co daje bardzo modny efekt ombre. Z kolei panie o bardzo mocnych rzęsach mogą wypróbować przedłużanie w wersji extreme, czyli doklejanie nawet 6 rzęs z futra norek do jednej naturalnej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ