PROFESJONALNE SUSZARKI DO WŁOSÓW

Suszarka do włosów jest podstawowym narzędziem do stylizacji włosów. Nie tylko szybko wysuszy włosy po ich umyciu, lecz także nada fryzurze odpowiedni kształt i objętość. Wiele osób unika używania suszarek z przekonania o szkodliwości ich działania na włosy. Jednak powszechność stosowania suszarek sprawia, że warto jest zastanowić się nad zakupem naprawdę funkcjonalnego i profesjonalnego produktu, który bez uszczerbku dla zdrowia i stanu włosów, służyć może przez długie lata. Zainteresowany zakupem suszarki klient oczekuje od sprzętu profesjonalizmu. A więc profesjonalna suszarka do włosów powinna mieć dużą moc, możliwość płynnej regulacji w ustawieniach nawiewu i temperatury, mieć funkcję jonizacji oraz dodatkowe akcesoria. Ponad to suszarka do włosów winna być wykonana w solidny i estetyczny sposób.

PROFESJONALNE SUSZARKI DO WŁOSÓWObecnie większość profesjonalnych suszarek do włosów cechuje wysoka jakość wykonania. Stosuje się najwyższej jakości materiały, sprzęt jest funkcjonalny i ergonomiczny, co przekłada się na komfort użytkowania. Markowe urządzenia mają w zestawie wymienne filtry i przydatne akcesoria (dyfuzory, koncentratory powietrza, itp.).

Na co więc zwracać uwagę przy wyborze profesjonalnej suszarki do włosów?

 

Moc silnika

Od profesjonalnych suszarek do włosów wymaga się, aby miały mocny silnik. Moc silnika wpływa na bardziej efektywną pracę suszarki. Za utrzymanie zadanej temperatury odpowiada wbudowany termostat. Przy zakupie suszarki należy sprawdzić czy posiada ona funkcję zapobiegającą przegrzaniu się suszarki. Nieprofesjonalny sprzęt czasami przestaje działać właśnie z tego powodu.

 

Gabaryty

Wybierając suszarkę warto zastanowić się także nad jej rozmiarem oraz do jakich celów będzie wykorzystywana. Producenci oferują profesjonalny sprzęt o różnych gabarytach. Mniejsze suszarki tzw. „mini suszarki” są idealne do samodzielnego suszenia włosów w domu lub w przypadku wykonywania usług fryzjerskich poza zakładem. Istnieje wiele modeli suszarek , których zaletą jest bardzo niska waga pomimo dużych rozmiarów. Większe suszarki do włosów zazwyczaj mają większą moc dzięki czemu suszenie trwa krócej.

 

Zimny nawiew

Kolejną istotną cechą większości suszarek do włosów jest tzw. zimny nawiew. Funkcja nadmuchu zimnego powietrza służy do końcowego suszenia włosów, aby zamknąć ich łuski i tym samym wygładzić poszczególne pasma. Wśród pożądanych funkcji, jakie powinny wykazywać suszarki do włosów, jest kilkustopniowa regulacja prędkości i temperatury nawiewu.

 

Jonizacja

Profesjonalne suszarki posiadają często funkcję jonizacji, dzięki której włosy nie elektryzują się, są lśniące i jedwabiste. Kupując suszarkę warto sprawdzić czy taką funkcję posiada.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ