Na czym polega jonizacja?

Jonizacja to proces zobojętniania jonów. Prostownice do włosów z systemem jonizacji wytwarzają wokół włosa jony ujemne, które działając na jego powierzchnię, zamykają łuskę włosa, poprawiając jego strukturę.

 

Atuty prostownic z funkcją jonizacji

PROSTOWNICA Z JONIZACJĄDuża część kobiet nie wyobraża sobie porannej rutyny bez użycia prostownicy do włosów. Urządzenie to jest podstawowym wyposażeniem nie tylko naszych domów, ale też profesjonalnych salonów fryzjerskich. Profesjonalne prostownice są nie tylko zaopatrzone w funkcję jonizacji, ale także nagrzewają się bardzo szybko i równomiernie, nie ma więc zagrożenia przypalenia włosów. Dzięki gładkim płytkom zmniejsza się tarcie podczas prostowania. Stosowana przez producentów ceramiczno-keratynowa powłoka płytki wydziela keratyninę, stanowiącą główny składnik włosa. Dzięki temu, podczas stylizacji uzupełniane są niedobory naturalnych składników włosów, co sprzyja ich odbudowie. Dodatkowo działanie jonów ujemnych powoduje, że włosy po użyciu urządzenia nie elektryzują się, lepiej się układają. Efekt naelektryzowania i „puszenia się” to skutek słabej kondycji włosów lub działania złych warunków pogodowych. Powinnyśmy więc szczególnie często sięgać po prostownice z jonizacją w miesiące deszczowe i chłodne. Ponad to urządzenia te wykorzystują parę wodną podczas swojej pracy, co sprawia, że włosy po wyprostowaniu zachowują swoją naturalną wilgotność i stają się gładkie i zdrowe. Zastosowanie jonizacji zapobiega zniszczeniu i przesuszeniu włosów podczas stylizacji. Szczególnie polecane jest używanie urządzeń z jonizacją do włosów farbowanych. Domknięcie łusek sprawia, że włosy dłużej utrzymują nowy kolor, a takie, które są farbowane wielokrotne pozostają zdrowsze i błyszczące. Prostownice z jonizacją posiadają bardzo przydatną funkcję regulacji zakresu temperatur podczas pracy urządzenia. Jest to szczególnie ważne, w przypadku włosów słabych i cienkich. Takie włosy poddane podobnej temperaturze, co włosy grube, mogą zostać uszkodzone.

 

Czy prostownica z jonizacją jest bezpieczna?

Wiele z kobiet obawia się stosowania lokówek, prostownic czy suszarek, sadząc, że częste ich używanie niszczy włosy. Nic bardziej mylnego. Nowoczesne prostownice z jonizacją sprawiają, że włosy nie będą wymagały żadnych dodatkowych, zaawansowanych zabiegów regeneracyjnych. Profesjonalny sprzęt do stylizacji włosów nie niszczy ich, lecz pielęgnuje. Efekty lepszego wyglądu widać już po pierwszym użyciu prostownicy. Najlepiej spróbować na własnych włosach, pozytywne zaskoczenie – gwarantowane.

 

 

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ