PROSTOWANIE KERATYNOWE A FARBOWANIE WŁOSÓW

Na czym polega prostowanie kreatynowe?

Zabieg kreatynowego prostowania opiera się na przywróceniu włosów do ich naturalnego stanu. Proces ten ma na celu stworzenie zdrowej, pięknej i niepuszącej się fryzury. Zabieg przeprowadzany jest przy użyciu profesjonalnych produktów zawierających aktywną kreatynę będącą naturalnym budulcem włosa oraz inne naturalne składniki. Prostowanie kreatynowe polega na umyciu głowy specjalnym, oczyszczającym szamponem, a następnie na mokre włosy nakłada się keratynę. Budulec ten poprzez farbowanie, uszkodzenia mechaniczne i niewłaściwą pielęgnację jest wypłukiwany z włosa. Podczas zabiegu zostają uzupełnione jego niedobory. Następnie włosy się suszy, a preparat utrwala się na włosach za pomocą prostownicy.

Prostowanie kreatynowe a farbowanie włosów – opinie

PROSTOWANIE KERATYNOWE A FARBOWANIE WŁOSÓWWśród zainteresowanych ww. zabiegami pojawiają się wątpliwości kiedy można farbować włosy przed czy po zabiegu prostowania keratynowego. Opinie są rozbieżne.

Styliści twierdzą, że nie ma przeciwwskazań do koloryzacji po prostowaniu, jednak dla najlepszego efektu zaleca się zmianę koloru nie wcześniej niż 2 tygodnie po zabiegu. Fryzura będzie się efektownie prezentować, a rezultaty zabiegu nie zostaną utracone. Można również farbować włosy przed zabiegiem. W tym przypadku koloryzacja powinna być wykonana co najmniej tydzień przed prostowaniem.

Według innej opinii włosy powinno się farbować przed prostowaniem keratynowym ponieważ zabieg podtrzymuje kolor, włosy są dłużej lśniące i ogólnie wydają się bardziej żywe.

Przeciwstawną opinią jest stwierdzenie, że „zawsze po keratynowym prostowaniu włosów.
Wynika to z dwóch powodów. Po pierwsze, sam zabieg keratynowego prostowania włosów, ma głównie na celu wprowadzenie do włosa aminokwasów, które odbudowują keratynę.
Kreatyna sama w sobie, jest… żółtawa, więc włosy blond, o zgrozo, żółkną po zabiegu.
Drugim czynnikiem wpływającym na kolor, jest ciepło. Żeby utrwalić efekt keratynowego zabiegu na rzeczywiste pełne minimum cztery miesiące, trzeba na koniec przeprostować włosy, pasmo, po paśmie, kilkakrotnie. Wysoka temperatura, na którą narażone są wtedy pigmenty, wytrąca je.
Dlatego brązy, po zabiegu są jaśniejsze i w cieplejszym odcieniu.”
Osoba, która osobiście eksperymentowała z tymi zabiegami twierdzi: „Keratynowe prostowanie robiłam zarówno jeden do kilku dni przed farbowaniem, jak i po farbowaniu. Stosowałam farbę chemiczną, jak i hennę. Absolutnie farbowanie kilka dni po zabiegu lub przed nie wpływa na efekt prostowania ani na kolor. Mam tu na myśli 2-3 dni, nie musimy czekać aż dwóch tygodni. Nie zauważyłam żadnej różnicy w intensywności koloru ani też  w wyglądzie włosów.”

 

[Głosów:883    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ