Przed zakupem nowego sprzętu często zastanawiamy się jaki model wybrać, czy dany produkt jest wart swojej ceny i czy można znaleźć gdzieś tańszy odpowiednik? W takiej sytuacji warto wybrać sprzęt, który był już używany, ale dalej pracuje jak nowy i nosi jedynie kilka śladów użytkowania, zatem dla kogo tak naprawdę jest ten sprzęt poleasingowy?

Czym jest taki sprzęt?

Sprzęt poleasingowy to takie produkty, które były już używane i zostały odkupione od dużych firm, ale są jeszcze w takim stanie, że można z nich dalej korzystać. Najczęściej taki sprzęt jest w całkiem dobrym stanie, jedynymi mankamentami mogą być otarcia, czyli normalne ślady użytkowania. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli chcemy posiadać coś z wyższej półki za niewielką cenę. 

Kto powinien wybrać sprzęt poleasingowy?

Jeśli jesteś osobą, której bardzo zależy na jakości kupowanego sprzętu, a nie chcesz płacić wygórowanej ceny, wybierz taką opcję. Dzięki temu zakupisz produkt z najwyżej półki za cenę normalnego sprzętu z sieciówki. Jeśli nie przeszkadza ci to, że ktoś przed tobą używał takiego sprzętu i może on nosić ślady użytkowania dokonaj zakupy produktu poleasingowego. Taką opcję poleca się też małym firmom, szkołom lub akcjom charytatywnym, ponieważ zakupują one dużą ilość sprzętu w bardzo dobrej jakości, ale płacą jak za średniej klasy marki. Jeśli jesteś studentem ta opcja, jest również dobrym wyborem dla ciebie, podobnie jak dla graczy, którzy potrzebują wysokiej jakości sprzętu, ale zazwyczaj nie mają na niego pieniędzy.  

Wady i zalety

Sprzęt poleasingowy to najczęściej produkty, które były używane przez krótki okres czasu, a co za tym idzie ich sprawność dalej, jest na wysokim poziomie. Produkty, które idą z powrotem do sprzedaży, przechodzą proces regeneracji i konserwacji, więc daje to nam gwarancję ich sprawności. Niektóre firmy, które sprzedają taki sprzęt poleasingowy wystawiają gwarancję na dany produkt, tak abyśmy mogli go zareklamować, gdyby zaszła taka potrzeba. Jedyną wadą jest to, że sprzęt był już używany i nosi ślady użytkowania. Przed zakupem warto sprawdzić oferty różnych firm, aby zapoznać się z zasadami ich działalności, aby nie zostać oszukanym. Dla kogo, więc sprzęt poleasingowy? Dla osób, które śledzą rynek i interesują się takimi sprzętami, znajdą coś dla siebie za niewielką kwotę i będą mogły cieszyć się profesjonalnymi produktami z najwyższej półki. 

Sprzęt poleasingowy wysokiej jakości z gwarancją kupisz w sprawdzonym sklepie PCLider.pl – zapraszamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ