Poradnik - Zakup Sukni Ślubnej online na Twój Wielki Dzień

Aktualnie coraz więcej przyszłych Panien Młodych wybiera zakup sukni ślubnej online. O czym pamiętać? czego unikać?

Decydując się na kupno sukni ślubnej przez Internet niejednokrotnie usłyszysz, że to czyste szaleństwo. Jednak rzeczywistość jest zupełnie inna. Coraz więcej Panien Młodych wybiera właśnie takie rozwiązanie. Głównie ze względów finansowych – taki sposób jest zwyczajnie tańszy.

Zdajemy sobie sprawę, że taki zakup niesie ze sobą pewne ryzyko. Upatrzona, wymarzona suknia może nie wyglądać jak na zdjęciach, oraz jakość może nie spełnić naszych oczekiwań. Dlatego ważne jest miejsce zakupu. Poznaj sprawdzone porady dotyczące zakupu sukni i sukienki na wesele.

Odkryj własny styl

Zanim zdecydujesz się na zakup sukni dobrze poznaj swoją sylwetkę. Pozwoli to dobrze dopasować suknię do wymagań swojego ciała. Zapoznaj się z ofertą, aby dokładnie zdefiniować własny styl.

Słuchaj rad odnośnie doboru kreacji

Dokładnie poznaj kilka zupełnie różnych modeli i spróbuj dopasować ich krój do swojej urody i figury. W sieci znajdziesz wiele poradników na ten temat, które pozwolą dobrać odpowiedni styl do Twojego ciała.

Dobra miara to podstawa

Dobrze dopasowana sukienka to połowa sukcesu. Zły krój sukni spowoduje dyskomfort oraz z pewnością mniej zjawiskowy wygląd. Zamawiając suknię ślubną nie możesz kierować się tylko tabelą rozmiarów.

Poznaj dokładnie swoje wymiary w każdym punkcie ciała. Poproś kogoś o pomoc, najlepiej taką osobę, która choć trochę zna się na krawiectwie. Ważna wskazówka: nie licz na dietę cud i inne sposoby na szybkie schudnięcie!

Ustal swój budżet

Suknie ślubne kupowane online są zdecydowanie tańsze, niż te dostępne w stacjonarnych salonach w Twoim mieście. Na początku ustal kwotę jaką chcesz przeznaczyć na ten zakup. Ważna wskazówka: decydując się na zakup z zagranicy koniecznie uwzględnij koszty przesyłki oraz cło, które może zostać doliczone.

Wybieraj tylko renomowanych sprzedawców

Skąd pewność, że sklep internetowy jest godny zaufania? W pierwszej kolejności przeczytaj opinie – dzięki temu otrzymasz odpowiedź, czy inne klientki były zadowolone ze swojego zamówienia. Szukaj polecanych miejsc.

Masz wątpliwość – pytaj!

Pamiętaj, że za każdym razem, kiedy masz wątpliwość, możesz zadać sprzedawcy odpowiednie pytanie przed dokonaniem ostatecznej transakcji. Możesz zapytać o rodzaj tkanin użytych do uszycia sukni, dookreślić odcień koloru, czy nawet upewnić się ile trwa czas realizacji takiego zamówienia. Możliwości jak widzisz jest bardzo wiele – każdy sklep z pewnością zadba o to, aby znaleźć odpowiedź na każde Twoje pytanie.

Zapytaj o próbki tkanin

Częstą praktyką jest poproszenie wybranego sklepu o próbki tkanin. Pozwala to samodzielnie zweryfikować, czy to co chcesz zamówić faktycznie jest wysokiej jakości. Pamiętajmy jednak, że nie każdy sklep może mieć taką możliwość.

Zamów suknię z odpowiednio wcześniej

Zakupy na ostatnią chwilę to zdecydowanie zły pomysł. Proces wysyłki może się przedłużać. Warto sobie pozostawić rezerwę czasową na ew. poprawki, czy reklamację. Często przygotowanie sukni może potrwać nawet 30 dni.

Poprawki przed zamówieniem?

Wybrane sklepy online dają możliwość wprowadzenia zmian w wybranej sukni ślubnej bez ponoszenia dodatkowych kosztów. Pozwala to czasem np. poprawić krój dekoltu.

Dobra krawcowa może się przydać

Może się zdarzyć, że wybrana przez Ciebie suknia będzie potrzebować drobnych poprawek. Warto wtedy znaleźć zaufaną krawcową. Pomoże ona wprowadzić drobne korekty i jeszcze lepiej dopasuje ją do Twojej figury. Pamiętaj, żeby uwzględnić taki dodatkowy koszt w swoim budżecie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ