Lato to czas przyjęć urodzinowych, imieninowych, wesel oraz innych imprez. Wszystkie te okazje wiążą się z obdarowywaniem bohaterów dnia podarkami.

Jeśli darzymy ich sympatią i chcemy, by swoje święto zapamiętali na długo, warto przygotować dla nich nietypowy i niespotykany pomysł na prezent.

Podarkiem, który zawsze się sprawdza, jest bukiet kwiatów lub pudełko czekoladek. Jednak tak mocno wrósł on w naszą kulturę obdarowywania, że coraz częściej chcemy przełamać schemat i sprezentować bliskim coś zupełnie innego. Pragniemy zobaczyć na ich twarzach zaskoczenie pomieszane z radością, które upewni nas, że prezent był udany. Oto kilka pomysłów na niebanalny podarunek.

Autorski wiersz

To prezent, który nic nie kosztuje – oprócz poświęconego czasu. Jeśli mamy żyłkę pisarską i poetycką, nic nie stoi na przeszkodzie, by napisać wiersz dedykowany specjalnie dla obdarowanej osoby. Nasz wysiłek na pewno zostanie doceniony, a jeżeli dodatkowo zdecydujemy się odczytać go na forum, zyskamy uznanie zebranych. Dobrym pomysłem jest także wydrukowanie wiersza na ozdobnym papierze i wręczenie go, koniecznie w ciekawym opakowaniu.

Voucher na relaks

Każdy z nas cieszy się z możliwości odpoczynku, zwłaszcza gdy obowiązki zawodowe nie pozwalają na dłuższy urlop. Możemy ułatwić bohaterowi dnia tę decyzję, oferując mu bon na weekend w górach, nad morzem lub w SPA. Chociaż tego typu vouchery są obecnie coraz bardziej popularne, z pewnością ucieszą każdą zabieganą na co dzień osobę.

Profesjonalna sesja

Która kobieta choć raz w życiu nie chciała poczuć się jak modelka? Marzenie to może spełnić prezent w postaci ufundowanej sesji zdjęciowej. Profesjonalny fotograf dobierze najlepsze tło i oświetlenie, sprawiając, że obdarowana osoba jeszcze po latach będzie z przyjemnością patrzeć na powstałe zdjęcia. Jest to też piękny prezent na chrzest lub roczek – album z sesji stanie się wspaniałą pamiątką zarówno dla dziecka, jak i dla rodziców.

Kreatywny drobiazg

Ciekawym pomysłem na prezent będzie również przedmiot codziennego użytku, ale w zaskakującej formie. Mężczyzna ucieszy się na przykład z zestawu do pielęgnacji brody, fan technologii z głośnika bluetooth lub projektora do smartfona. Kobieta będzie zadowolona z designerskiego pudełka na biżuterię lub powerbanka, a nowożeńców zaskoczymy personalizowaną okładką gazety.

Prezenty to nie tylko czekoladki, kwiaty i kawa. Warto więc przeczesać internet w poszukiwaniu kreatywnych podarków, które zaintrygują zarówno obdarowanych, jak i pozostałych gości. Pamiętajmy jedynie, żeby przy wyborze prezentu kierować się zainteresowaniami bohaterów dnia.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ