Peruki naturalne

Badania opinii publicznej niezmiennie pokazują, że wygląd ma dla nas duże znaczenie. I nawet jeśli niektórzy ludzie mają problem, by przyznać się do tego, że przywiązują wagę do widoku zastanego w lustrze, to i tak zdecydowana większość z nas ceni sobie dobrą prezencję. Wygląd bowiem stanowi uniwersalne narzędzie komunikacji ze światem zewnętrznym. To właśnie on określa naszą atrakcyjność w oczach innych, ale także informuje o naszych wartościach i preferencjach. Wygląd ma wiele elementów składowych, a jednym z jego kluczowych ogniw jest dobrze ułożona, modna fryzura. Włosy były, są i będą wizytówką człowieka niezależnie od kontynentu. Niestety, coraz więcej ludzi zmaga się z problemem łysienia. Przerzedzania mogą skutecznie oszpecać, postarzać i obniżać poczucie własnej wartości. Na szczęście osoby stawiające czoła łysieniu mają możliwość skorzystania z całej palety różnych metod do niwelowania czynników powodujących wypadanie włosów oraz sposobów maskowania ubytków na głowie. Jednym z najbardziej popularnych rozwiązań służących do kamuflowania łysiny są peruki naturalne i syntetyczne.

Peruki naturalne doceniane przez wielu

Naturalne peruki uchodzą za lepsze od swoich syntetycznych odpowiedników. Skąd taka opinia? Peruki naturalne są tkane z włosów ściętych od ludzi, co zapewnia temu rodzajowi peruk wierne odwzorowanie i realistyczne załamywanie światła padającego na czuprynę. Zwykle w ofercie sklepów trychologicznych figurują peruki naturalne typu chińskiego, hinduskiego, europejskiego czy słowiańskiego. Te ostatnie, z uwagi na swoje właściwości kolorystyczne i brak konieczności rozjaśniania, są najbardziej pożądane na polskim rynku. Uwadze osoby noszącej się z zamiarem kupna peruki nie powinien ujść fakt, że peruki naturalne posiadają łuskę, a więc oryginalną osłonę włosa, przez co są bardziej odporne na warunki atmosferyczne, promieniowanie UV czy zanieczyszczenia. Przekłada się to na większą żywotność kosmków. Peruki naturalne lepiej sprawdzą się też w przypadku ludzi aktywnych – dobrze przymocowane z powodzeniem mogą być noszone podczas uprawiania niektórych dyscyplin sportu i innych aktywności. Jakość kosztuje, także na rynku perukarskim. Cena za komfort noszenia i nienaganną prezencję peruki naturalnej może być sporo wyższa niż w przypadku peruki zbudowanej z tworzyw syntetycznych.

Peruki naturalne – pielęgnacja

Zakup peruki naturalnej może być rozumiany jako inwestycja w piękny wygląd, przebojowość i pewność siebie. Aby peruka naturalna mogła pełnić swoją funkcję przez wiele lat, trzeba zadbać o nią we właściwy sposób. Poprawna pielęgnacja pomoże uwydatnić jej walory i przedłuży żywotność. Jakie są zatem podstawowe zasady dbania o perukę z włosów naturalnych? Przed myciem, należy ją umieścić na statywie i delikatnie rozczesać włosy, zaczynając od dolnych fragmentów. Do tej czynności warto wybrać grzebień z szerokimi zębami. Po rozczesaniu przychodzi pora na mycie włosów i bazy peruki. W procesie czyszczenia optymalnie będzie stosować szampony i balsamy dedykowane perukom. Kosmetyki wcieramy we włosy okrężnymi ruchami, a następnie spłukujemy bieżącą wodą. Częstotliwości mycia zależy od stylu i częstotliwości użytkowania peruki. Po spłukaniu, fryzurę osuszamy ręcznikiem i pozostawiamy na statywie w celu odparowania resztek wody. W uzasadnionych przypadkach możemy przyspieszyć ten proces za pomocą suszarki. Należy jednak pamiętać, że częste korzystanie z usług urządzeń generujących wysokie temperatury (np. suszarka, lokówka, prostownica) może osłabiać łodygi włosów w peruce, które pozbawione są swoich naturalnych „źródeł zasilania” w postaci mieszków włosowych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ