Na co dobry jest smalec z gęsi

Panuje powszechne przekonanie, że smalec gęsi jest zdrowym tłuszczem, który nie tylko dodaje potrawom smaku, ale też pomaga na różne dolegliwości. Powstaje on poprzez wytopienie gęsiego tłuszczu sadełkowego. Na co pomaga ten specyfik?

Smalec gęsi na objawy przeziębienia

Świetny jest zwłaszcza smalec z gęsi na przeziębienie w przypadku zmagania się z takimi objawami jak kaszel, katar i podwyższona temperatura ciała. Produkt ten wykazuje się działaniem rozgrzewającym, dzięki czemu pozytywnie wpływa na górne drogi oddechowe. Wystarczy tylko rozpuścić smalec z gęsi w gorącym mleku i dodać do tej mieszanki miód. Taką miksturę poleca się wypijać przed snem.

Smalec z gęsi na przeziębienie wykorzystuje się także zewnętrznie. Smalcem należy posmarować klatkę piersiową oraz plecy, przed położeniem się spać. Tak zaaplikowany specyfik ma przynieść ulgę na męczący kaszel. Metoda ta nadaje się dla osób dorosłych, jak i dzieci. Smalec uzyskiwany z gęsi polecany jest także osobom cierpiącym na zapalenie oskrzeli.

Smalec gęsi na stawy

Smalec gęsi nadaje się też dla osób starszych, borykających się ze stanami zapalnymi stawów czy cierpiącym na dolegliwości bólowe. Aby uśmierzyć ból, najlepiej przygotować mieszankę, w której skład wchodzą płynny smalec gęsi i olejek rycynowy. Oba specyfiki należy wymieszać w słoiku, po czym zaaplikować na obolałe miejsce. Aby odczuć efekty jego działania, smalec należy nakładać co najmniej miesiąc. Jak się okazuje, produkt ten jest też w stanie pomóc w przypadku schorzeń reumatycznych. Warto dodać, że smalec ma działanie przeciwbólowe, jest więc w stanie zredukować ból stawów oraz kręgosłupa. Ponadto ma właściwości przeciwzapalne, regenerujące, kojące i rozgrzewające. Aby wzmocnić jego działanie, po jego nałożeniu warto owinąć ciało bandażem.

Smalec z gęsi na cerę

Co ciekawe, smalec z gęści nadaje się też do zastosowania na skórę. Ma on korzystny wpływ na stan cery. Preparat ten wykorzystywany jest jako wsparcie w leczeniu schorzeń dermatologicznych jak łuszczyca. Smalec znakomicie regeneruje, nawilża skórę oraz poprawia jej koloryt. Jest też w stanie skutecznie opóźnić procesy jej starzenia. Działa kojąco na pęknięcia, owrzodzenia i inne uszkodzenia skórne. Regularnie stosowany może też zmniejszyć widoczność zmarszczek.

Smalec z gęsi to niezwykle cenny środek. Warto po niego sięgać zwłaszcza w przypadku objawów związanych z przeziębieniem, dolegliwości bólowych czy zapaleń stawów. Produkt ten można stosować wewnętrznie, jak i zewnętrznie. Co ważne, zaliczany jest do zdrowszych tłuszczy, można więc sięgać po niego w kuchni.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ