mgiełka do włosów - rodzaje

Mgiełka do włosów, to kosmetyk który jest pewnego rodzaju alternatywą dla klasycznych perfum. Posiada w swoim składzie zdecydowanie mniejszą zawartość alkoholu, dzięki czemu nie szkodzi naszym kosmykom. Specjalne zapachy do włosów pozbawione są również drażniących substancji. Ich stosowanie jest całkowicie bezpieczne.

Niektóre firmy wpadły na pomysł, żeby dodatkowo umieszczać w składzie tego typu kosmetyków olejki odżywcze, filtry przeciwsłoneczne oraz ekstrakty ziołowe. Wszystko po to, żeby kondycja włosów była jak najlepsza.

Jak aplikować mgiełkę do włosów?

Mgiełka do włosów zazwyczaj jest dostępna w każdej drogerii i występuję w postaci spray’u. Aby rozpłynąć się w przepięknym zapachu wystarczy rozpylić jej odpowiednią ilość w kierunku włosów. Gotowe! Aby uzyskać bardziej trwały efekt, należy tą czynność wykonać, gdy włosy są jeszcze lekko wilgotne.

Dlaczego mgiełka do włosów jest bardziej skuteczna od klasycznych perfum? Ponieważ nasza czupryna składa się kilku tysięcy włókien. Mgiełka wnika pomiędzy nie i dzięki temu długo się utrzymuje. Poza tym na skórze głowy temperatura jest wyższa, dzięki temu substancje zapachowe uwalniają się intensywniej.

Przeczytaj też: http://urodaporady.pl/henna-pudrowa-do-brwi-czy-jest-bezpieczna/

Pozostałe rodzaje mgiełek do włosów

Mgiełka zapachowa jest jedną z rodzajów mgiełek do włosów, na rynku dostępna jest jeszcze pozostała masa tego typu produktów. Różnią się między sobą działaniem. Wyróżniamy:

  • mgiełkę nawilżającą – która dedykowana jest w przypadku włosów suchych, matowych i łamliwych. Zapewnia wspaniałe nawilżenie kosmykom i je dodatkowo odżywia;
  • mgiełkę wzmacniającą – powinniśmy ją stosować, gdy nasze włosy są osłabione i zaczynają wypadać w większych ilościach. Taka mgiełka wzmacnia również cebulki włosa, nie tylko samą łodygę;
  • mgiełkę ułatwiającą rozczesywanie – idealna się sprawdzi, jeżeli mamy długie włosy które się plączą po umyciu. Jej zadaniem jest nadanie włosom poślizgu, który ułatwi rozczesywanie;
  • mgiełkę termoochronną – jeżeli na co dzień stylizujemy swoją fryzurę, za pomocą sprzętu który wykorzystuję wysoką temperaturę, powinniśmy zabezpieczać włosy taką mgiełką. Zmniejszy to destrukcyjny wpływ stylizacji na włosy;
  • mgiełkę nabłyszczającą – zadaniem mgiełki jest wygładzenie włosa i nadanie mu niesamowitego połysku. W wyniku tego nasze kosmyki będą wyglądać na zdrowsze.

Źródło: https://www.poboczemdrogi.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ