Muzyka stanowi bardzo ważną część każdego wesela. Niektóre pary wybierają DJ, inne zespoły — każda jednak pragnie, by goście bawili się aż do białego rana.

Popularne

Najczęściej wybierane piosenki na wesele należą do bardzo popularnego nurtu — disco polo. Bawią się przy nim wszyscy zaproszeni goście, niezależnie od wieku. Możemy wybrać zarówno przeboje klasyczne, jak i współczesne, skoczne i melancholijne. Każdy z nas zna powiedzenie „nikt nie słucha, każdy zna” – idealnie pasuje ono właśnie do muzyki disco polo. Niewiele osób przyznaje się, do słuchania tego typu utworów na co dzień, jednak podczas wesel wszyscy najlepiej bawią się właśnie przy tym rodzaju muzyki. Niektóre pary nie chcą, by na ich weselu grano piosenki disco polo, jednak to przy nich niezmiennie od lat bawimy się doskonale. Czy warto całkowicie z nich rezygnować? Raczej nie. Jeśli nie lubimy tego rodzaju muzyki, wybierzemy chociaż kilka piosenek, które zespół będzie mógł wykorzystać w „kryzysowych” momentach.

Inne gatunki

Oczywiście wesele to też stare ballady, współczesne piosenki pop i rockandrollowe kawałki. Takie urozmaicenie pozwala zachęcić do zabawy niemal wszystkich. Możemy wybierać pomiędzy polskimi przebojami takimi jak „Piąty bieg”, czy „Czarny Alibaba”, a bardzo popularnymi hitami radiowymi. Każdy z nas zna biesiadne piosenki, przy których nogi same rwą się do tańca. Bardzo ważne jest, by każdy z gości znalazł coś dla siebie. Nie chcemy przecież, żeby ktoś przesiedział całe wesele przy stole.

Jak wybrać?

Najważniejsze to się nie ograniczać. Wybierzmy taki zespół (lub DJ), który będzie w stanie zagrać niemal każdy rodzaj muzyki. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że na parkiecie zobaczymy nawet najbardziej wybrednych członków rodziny. Zanim zdecydujemy się na daną grupę muzyczną, sprawdźmy dokładnie ich repertuar. Miejmy na uwadze fakt, że DJ może zagrać dużo więcej piosenek weselnych niż zespół.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ