Jaki kurs tańca pasuje do Twojego charakteru? Podpowiadamy jak wybrać najlepszy styl tańca

Jeśli dopiero zaczynasz swoją przygodę z tańcem, to najpewniej zapoznałeś się z wieloma różnymi stylami i zastanawiasz się, który wybrać. Okazuje się, że nie jest to łatwe zadanie. Jak właściwie ocenić, który taniec będzie najlepiej pasował do naszego temperamentu? Oraz jaki styl odpowiada naszym możliwościom? Aby poznać odpowiedź na te pytania, powinniśmy skupić się przede wszystkim na sobie i naszych preferencjach. Podpowiadamy jaki kurs tańca wybrać, aby czerpać z niego jak największą satysfakcję!

Poświęć chwilę na poznanie siebie

Być może brzmi to banalnie, ale gdy nie wiesz jaki styl tańca wybrać, zastanów się najpierw jakim człowiekiem jesteś. Teoretycznie każdy z nas powinien wiedzieć wszystko o sobie samym. Jednak poproszeni o to, aby opowiedzieć parę słów o sobie, np. podczas rozmowy o pracę, nierzadko milczymy. Na co dzień raczej nie zastanawiamy się nad tym, jacy właściwie jesteśmy.

Jeśli więc zależy Ci na tym, aby wybrać najlepszy kurs tańca, to poświęć chwilę na poznanie samego siebie. Czy jesteś osobą bardziej impulsywną, czy może opanowaną? Jesteś duszą towarzystwa, czy charakteryzuje Cię introwertyzm? Wolisz energiczną aktywność fizyczną, czy taką, przy której trochę mniej się spocisz? No i przede wszystkim, interesuje Cię taniec w parze, czy solo? Oto pytania, które pozwolą Ci zdefiniować siebie samego, a co za tym idzie, wybrać styl tańca, który będzie najlepiej do Ciebie pasował.

Kurs tańca dla tych, których rozpiera energia

Jeśli określiłbyś sam siebie jako osobę lubiącą aktywność, która musi jakoś spożytkować nagromadzone pokłady energii, to szybkie i energetyzujące tańce są właśnie dla Ciebie. Wśród nich znajdziesz taki styl tańca jak salsa. Jest to idealny wybór, jeśli jesteś osobą, która uwielbia bawić się tańcem i nie boi się improwizowania. Salsa sprawdzi się również, gdy szukasz energicznego tańca, który można wykonywać w pojedynkę i przy tym zgubić trochę kilogramów. Co do muzyki, jaka towarzyszy temu stylowi, jest ona niemal dowolna. Bardzo często stawia się na latynoskie brzmienia, które idealnie z salsą współgrają.

Ciekawą opcją dla osób, które uwielbiają energiczne, rytmiczne ruchy, będzie bachata. Jest to zarazem styl tańca, który pomaga uzewnętrznić skrywaną zmysłowość. Dlatego z jednej strony jest to taniec dla osób, które nie wstydzą się przekraczać granic, a z drugiej dla tych, którzy właśnie mają z tym problem. Bachata sprawi, że najbardziej skryte osoby uzewnętrznią swój seksapil i wdzięk. Kurs tańca w tym wypadku również może odbywać się solo, jednak warto jest spróbować swoich sił wraz z partnerem. Może to być idealny sposób na zbliżenie się dwóch osób.

Emocjonalnie i w parze

Bachata to idealny styl tańca dla par. Co jednak gdy preferujesz nieco mniej energiczne tańce? Strzałem w dziesiątkę może okazać się kizomba. Dlaczego? Styl ten charakteryzuje się zdecydowanie wolniejszym rytmem w porównaniu do tych opisywanych powyżej. Przy tym nadaje się idealnie dla osób w związku. Jeśli jesteś osobą, która nie przepada za szczególnym szaleństwem w tańcu, ale zdecydowanie pragnie swoimi ruchami wyrażać emocje, to będzie to odpowiedni wybór.

Sam rytm, jaki obiera się podczas tańczenia kizomby wskazuje na jej niezwykłą sensualność. Ruchy bowiem wykonuje się niemal w takt bicia serca. Jeśli wybierzesz naukę tego tańca wraz z drugą połówką, to bez wątpienia zbliżycie się do siebie dzięki temu. Oczywiście na kurs tańca możemy przyjść samemu i tańczyć z obcą osobą, która również na niego uczęszcza. Jeśli jesteś nieśmiały, to pomoże Ci to w przełamaniu wstydu i otwarciu się na drugiego człowieka. Korzyści wobec tego jest wiele. Teraz wystarczy jedynie zastanowić się, co tak właściwie do nas pasuje i nie czekać dłużej. Pamiętajmy, nigdy nie jest za późno, aby zacząć przygodę z tańcem!

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ