Ręcznie robiona biżuteria – techniki wykonania i zalety

Każda kobieta lubi być oryginalna, lubi się wyróżniać. Dlatego też coraz częściej nie zadowalają nas towary, które możemy kupić w sieciówkach. Szukamy czegoś wyjątkowego. Zarówno w elementach garderoby, jak i dodatkach. Świetnym rozwiązaniem okazuje się być ręcznie robiona biżuteria.

Bransoletki handmade – zalety

Podstawową zaletą biżuterii handmade jest jej niepowtarzalność. Tego typu biżuteria ma to do siebie, że często robiona jest na zamówienie i całkowicie odpowiada wymaganiom klienta. Można więc samemu zaprojektować sobie wymarzoną, modną bransoletkę. Jest to gwarancja, że nikt inny takiej samej mieć nie będzie. Tyczy się to oczywiście nie tylko bransoletek, ale także innych elementów biżuterii: kolczyków, klipsów, naszyjników itp. Chcąc zaopatrzyć się w modną, oryginalną i wyjątkową bransoletkę u jubilera, zwykle trzeba za nią dużo zapłacić. Bransoletki handmade są w porównaniu z tymi kwotami naprawdę tanie. Tym bardziej, że rynek ręcznie robionych bransoletek wciąż się rozwija, DIY staje się coraz popularniejsze. W Internecie odnaleźć można także wiele kursów i instrukcji, jak samodzielnie tworzyć wymarzoną biżuterię. Ponadto wszelkie komponenty (sznurki, koraliki, wstążki, klipsy, cekiny itd.) są ogólnodostępne w niemal każdej pasmanterii. Należy jednak pamiętać, że wymaga to cierpliwości, wprawy i ciężkiej pracy.

Bransoletka na rękę – jak zrobić?

Istnieje wiele technik, dzięki którym artyści tworzą swoje modne bransoletki. Jedną z najpopularniejszych jest technika beadingu, czyli po prostu koralikowanie. Takie bransoletki damskie jako biżuterię hand made wykonuje się zwykle przy pomocy igły i małych koralików. Do ich wyplatania można też używać szydełka, dysku kumihimo czy krosna jubilerskiego.  Nie jest to może technika bardzo prosta, jednak o wiele prostsza niż np. haft sutaszowy. Ten sposób tworzenia bransoletek handmade wymaga przede wszystkim ogromnej precyzji i dobrego smaku. Polega ona na łączeniu ze sobą specjalnych pasów z wiskozy lub jedwabiu i okalaniu nimi oszlifowanych kamieni, kryształów lub szklanych koralików. Te przykleja się zwykle do kawałka filcu lub skórki i ciasno okala ozdobnymi sznurkami. Niezwykłe bransoletki dla przyjaciółek można wykonać także z… modeliny! W tej metodzie też praktycznie nie ma ograniczeń. Z modeliny można stworzyć każdy, nawet najbardziej fantazyjny kształt. Ciekawą techniką jest także wire-wrapping, która sprowadza się do owijania wokół siebie metalowych drucików. Dzięki temu powstają misterne, fantazyjne połączenia. Technika ta nie wymaga użycia lutownicy do łączenia elementów. Używa się do niej metali szlachetnych lub miedzi i łączy się je ze szlachetnymi kamieniami i innymi ozdobami. Najmodniejsze bransoletki można również wyplatać ze specjalnych sznurków techniką makramy.

Bransoletki ręcznie robione – dla kogo?

Ręcznie robione bransoletki to idealne rozwiązanie dla… wszystkich! Dzięki różnorodnym technikom tworzenia biżuterii, każdy znajdzie lub zaprojektuje idealną bransoletkę dla siebie. Wśród bransoletek damskich znajdą się zarówno nowoczesne, futurystyczne modele, jak i klasyczne i sprawdzone wzory. Niezależnie od tego, w jakim stylu wybierzemy swoją wymarzoną biżuterię, możemy być pewni, że bransoletka dla dziewczyny czy siostry będzie niepowtarzalna, wyjątkowa i oryginalna. A przecież o to chodzi, prawda?

Więcej na stronie sklepu online z ręcznie robioną biżuterią https://www.topartbizuteria.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ