Każdy lubi, gdy w naszym miejscu pracy jest czysto. Niestety nie sposób sprawić, żeby cały czas podłoga w naszej firmie lśniła na błysk. Błoto, które wnosimy na butach, rozlana kawa, okruszki jedzenia, mogą nieźle nabrudzić, czy jest skuteczny sposób, aby zmniejszyć ryzyko zabrudzeń?

Typ podłogi

Jeśli chcemy ułatwić sobie dbanie o czystość naszej podłogi, warto zastanowić się nad materiałem, z której będzie wykonana. Drewniane podłogi trzeba myć regularnie, a przy tym warto co jakiś czas poddać ją renowacji, co za tym idzie, wzrastają koszta utrzymania takiego podłoża, ponieważ taka podłoga wymaga specjalnych środków czyszczących. Wykładzina dywanowa nie musi być często myta, tylko wtedy kiedy jest naprawdę brudna, wystarczy ją tylko często odkurzać, a czystość będzie się utrzymywać przez dość długi czas. Posadzki kamienne to najtrwalsze podłoża, które nie wymagają częstych renowacji, wystarczy je myć ciepłą wodą z dodatkiem detergentu, a każda plama łatwo zejdzie. Trzeba pamiętać, że każda podłoga wymaga innej konserwacji, jeśli zadbamy o to na samym początku, łatwiej nam będzie później ją wyczyścić, warto też pamiętać, aby co jakiś czas ją generalnie odnowić.

Narzędzia do czyszczenia 

Istnieją specjalne maszyny, które z łatwością czyszczą każdego rodzaju powierzchnie. Łatwe w użyciu, nowoczesne, a przede wszystkim skuteczne mogą się przydać na dużych powierzchniach, ale nie tylko. Mniejsze pomieszczenia również można, wyczyścić takimi maszynami, ponieważ można je znaleźć w różnych rozmiarach. Jest to dobre rozwiązanie, jeśli zależy nam na wysokiej jakości czystości naszej podłogi. Na rynku jest wiele firm, które zajmują się takimi maszynami, lub wynajmują sprzęt, albo wysyłają własną ekipę. Mają oni specjalne detergenty, większe, lub mniejsze maszyny czyszczące, lub sprzątające i potrafią sobie poradzić z każdym rodzajem podłoża, szybko i sprawnie. Po wynajęciu takich osób nasza podłoga na pewno będzie lśnić na błysk. 

Sprawa najważniejsza 

Po wyborze podłogi, którą najłatwiej będzie się nam czyścić, a także maszyny sprzątającej, oraz ludzi, którzy będą się tym zajmować,  przychodzi pora na ustalenie zasad z pracownikami. Ustalamy, że każdy dba o czystość swojego miejsca pracy, jeśli coś się rozleje, to trzeba to zetrzeć, spożywanie posiłku odbywa się tylko w wyznaczonym do tego miejscu, a przed wejściem do budynku wyciera się buty o wycieraczkę. Wszystkie te czynniki wpłyną na czystość naszej firmy, a to przełoży się na atmosferę wśród pracowników oraz klientów.

Poznaj pełną ofertę Fair Play Plus, lidera w branży sprzątającej w Polsce.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ