Jak wybrać fototapetę do pokoju dziecka

Nic bardziej nie sprawdza się do pokoju dziecięcego jak ciekawe fototapety na wymiar, które są wspaniałą dekoracją ścienną. To właśnie dzięki nim można ożywić wnętrze i sprawić, że pociecha z przyjemnością będzie spędzała w nim swój wolny czas. Najlepsze są te kolorowe, radosne, z ciekawymi wzorami, intrygujące. Bez trudu można znaleźć coś niepowtarzalnego zarówno dla chłopców, jak i dziewczynek. Pięknych grafik nie brakuje. – Do pokoju dziecięcego idealnym wyborem są motywy bajkowe, kwitnące drzewa, kolorowe ogrody i kwiaty, balony, słodkości, owoce, zwierzęta i wiele więcej – mówi Anna Wicher ze sklepu internetowego Foteks oferującego wydruki wielkoformatowe z 40 milionów zdjęć.

Czas na przyozdobienie ścian pokoju dziecięcego kolorową fototapetą

Dużo ciekawiej wygląda w pokoju dziecięcym ściana udekorowana ciekawą fototapetą niż pomalowana tylko farbą. Przy jej wyborze warto mieć na uwadze wiek dziecka i oczywiście jego zainteresowania. Najlepiej jest dokonać wyboru wspólnie. Podopieczni zwykle preferują fototapety w intensywnych kolorach. Będą dobrym wyborem pod warunkiem, że pozostałe elementy wystroju będą w bardziej stonowanych, spokojniejszych kolorach. W przeciwnym razie wnętrze będzie zbyt przytłaczające i wręcz meczące. Trzeba pamiętać o tym, że pokój dziecięcy już sam w sobie jest kolorowy, dlatego nie należy przesadzić. Wystarczy przykleić fototapetę na jednej ścianie czy nawet na jej fragmencie. Pokrywanie nią wszystkich ścian nie jest najlepszymi pomysłem. Godnym polecenia miejscem na fototapetę jest ściana nad łóżkiem lub w kąciku do zabawy.

Fototapeta do pokoju dziecięcego

Fototapeta do pokoju dziecięcego (sprawdź wzory dostępne na Foteks.pl) to nie tylko dekoracja ścienna, ale też element o właściwościach ochronnych – zabezpieczający ścianę przed zabrudzeniem. Świetnym wyborem będą te winylowe, które można z łatwością przemywać wilgotną ścierką. Ciekawą opcja są też fototapety ekologiczne, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i są hipoalergiczne. Przy wyborze fototapety warto mieć na uwadze to, aby była ona na tyle praktyczna, że nie znudzi mu się po paru miesiącach, ale posłuży przez dłuższy czas. Najlepiej sprawdzają się takie fototapety, które będą dla dziecka inspirujące i sprzyjające jego rozwojowi.

Fototapeta do pokoju dziecięcego to nie tylko dekoracja ścienna, ale też element o właściwościach ochronnych – zabezpieczający ścianę przed zabrudzeniem. Świetnym wyborem będą te winylowe, które można z łatwością przemywać wilgotną ścierką. Ciekawą opcja są też fototapety ekologiczne, które nie zawierają żadnych szkodliwych substancji i są hipoalergiczne. Przy wyborze fototapety warto mieć na uwadze to, aby była ona na tyle praktyczna, że nie znudzi mu się po paru miesiącach, ale posłuży przez dłuższy czas. Najlepiej sprawdzają się takie fototapety, które będą dla dziecka inspirujące i sprzyjające jego rozwojowi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ