suszenie włosów
fot.: pixabay.com

Kobiety noszące długie włosy, zaraz po ich umyciu stają przed dylematem: pozwolić im wyschnąć naturalnie czy wysuszyć suszarką? Zarówno jedna, jak i druga metoda ma swoich przeciwników i zwolenników, dlatego wspólnie zastanowimy się nad tym, jakie są ich plusy i minusy.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/prawidlowo-suszyc-wlosy/

Suszenie włosów suszarką

Powszechnie popularne jest twierdzenie, że suszarka znacznie bardziej niszczy włosy. Zależy to jednak przede wszystkim od posiadanego modelu oraz sposobu, w jaki się z tej suszarki korzysta. Rzeczywiście, suszarka może być odpowiedzialna za powstałe na powierzchni włosów uszkodzenia. Aby jednak do tego doszło, trzeba z niej bardzo często korzystać. Od kilku użyć suszarki, włosy zdrowe i w dobrej kondycji na pewno szczególnie na tym nie ucierpią. Jeżeli jednak chce się uchronić swoje włosy przed zniszczeniem, warto stosować odżywki termoochronne.

Największą zaletą suszarki jest przede wszystkim to, że jest ona nieoceniona zwłaszcza wtedy, kiedy spieszymy się np. do pracy. Ponadto, niektóre z nich pomogają uzyskać lepsze efekty pod względem modelowania włosów. Co do minusów, to należy pamiętać, że suszenie włosów może wpływać na ich gorsze rozczesywanie, a także sprawić, że skóra będzie się szybciej przesuszać.

Naturalne wysychanie włosów

Wbrew pozorom, nie jest to również aż tak zdrowa dla włosów metoda suszenia. Biorąc pod uwagę fakt, ze proces ten trwa dość długo, pewnie warstwy włosów mogą się rozpadać. Co więcej, są one bardziej narażone na drobnoustroje oraz łamliwość. Osoby z długimi włosami, powinny znacznie częściej korzystać z suszarki, niż z metody naturalnej.

Jeżeli chodzi o zalety, to pozytywnie może ona wpłynąć na skórę głowy, która nie będzie podrażniona, a końcówki włosów staną się odpowiednio nawilżone. W przypadku wad, to naturalne wysychanie może prowadzić do wewnętrznego uszkodzenia włosów. Ponadto, włosy się znacznie gorzej układają i stają się oklapnięte.

Co wybrać?

Wybór metody suszenia zależy w dużej mierze od rodzaju włosów. Należy wziąć pod uwagę, że każde z nich mają inne wymagania, a także mogą po suszeniu uzyskiwać różnorodne efekty.

Przeczytaj też: http://antycenzor.pl/jak-pielegnowac-skore-glowy/

[Głosów:5    Średnia:3.4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ