Jak bezpiecznie umyć okna w wysokim budynku?

W Polskich miastach pojawia się coraz więcej nowych biurowców, które są całkowicie oszklone. Jednocześnie są one bardzo wysokie i mycie okien na zewnętrznej elewacji może być bardzo niebezpieczne. W dzisiejszym poradniku sprawdzimy więc w jaki sposób można przeprowadzić bezpieczne mycie okien w takich budynkach oraz kto może w tym pomóc. Zapraszamy do lektury naszego wpisu.

Bezpieczna praca na wysokości

W większości nowych budynków trudno byłoby przeprowadzić mycie okien od wewnątrz. Nie wszystkie bowiem otwierają się, a te które można uchylić, nie można najczęściej otworzyć całkowicie na oścież, żeby mieć pełny dostęp do zewnętrznej szyby. Dlatego też jedyną słuszną opcją, by umyć szybko cały budynek, wydaje się mycie okien alpinistyczne. O co w nim chodzi? Otóż pracownicy zostają opuszczeni na ścianę budynku na specjalnym podejście, który jest podwieszony na linach z dachu. Dzięki temu dostęp do okien jest prosty i można bardzo szybko przeprowadzić ich czyszczenie. Niemniej trzeba wiedzieć w jaki sposób zrobić to bezpiecznie, trzeba mieć do tego specjalny sprzęt, lepiej więc nie brać się za taką pracę samodzielnie, ponieważ może to grozić nawet śmiercią.

Adrenalina nie zaszkodzi

W Warszawie znajduje się mnóstwo firm, które wśród świadczonych przez siebie usług mają alpinizm przemysłowy. Mowa tutaj właśnie o pracach takich, jak wspomniane wcześniej mycie okien i elewacji budynków, poprzez opuszczanie się na linach z dachu, na specjalnej platformie. Nie da się ukryć, że taka praca nie jest dla każdego. Daje ona ogromną adrenalinę, jednak z drugiej strony trzeba wiedzieć jak się zachować, by było to bezpieczne. Wobec tego warszawskie firmy przyjmują przede wszystkim osoby, które mają już doświadczenie chociażby we wspinaczce wysokogórskiej. Pracownicy firmy RopeExpert opowiadają nam o przeżyciach, jakich doznają podczas wykonywania swoich zadań. Przede wszystkim skupiają się na swojej pracy, jednak każdy raz na jakiś czas odwraca głowę od ściany budynku, by popatrzeć na widoki i poczuć tą adrenalinę.

Nie powinniśmy więc dziwić się, gdy na nowoczesnych oszklonych budynkach biurowych zobaczymy pracowników alpinistycznych. Jest to właściwie jedyna skuteczna metoda mycia ich okien oraz elewacji, dlatego wykonuje się ją praktycznie wszędzie. Natomiast jeżeli lubimy adrenalinę, mamy doświadczenia we wspinaczce po górach, ale nie zawsze mamy okazję i chęć na wyjazdy, możemy spróbować podjąć pracę w jednej z lokalnych firm, które trudnią się alpinizmem przemysłowym.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ