FRYZURY DZIECIĘCE

Fryzury dla dzieci rządzą się tymi samymi prawami, co fryzury dla dorosłych: wszystko jest dozwolone.

Fryzury dziecięce powinny spełniać trzy warunki: zapewniać wygodę i komfort termiczny, przyczyniać się do nienagannego wyglądu oraz pasować do wieku. Nie bez znaczenia jest również atrakcyjność fryzury z punktu widzenia dziecka.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze fryzury dla dziecka?

Ze względu na ciągły ruch, w jakim są dzieci, należy zadbać o to, aby kosmyki włosów nie wpadały do oczu i ust oraz nie zasłaniały twarzy, a tym samym nie przeszkadzały, np. podczas jedzenia, w trakcie zabawy czy odrabiania lekcji, kiedy dziecko siedzi przy biurku z pochyloną głową. Warto także zmieniać dziecku fryzurę w zależności od pory roku, aby zapewnić maluchowi odpowiedni poziom komfortu termicznego. Zimą lepiej sprawdzą się nieco dłuższe włosy, natomiast latem krótsze cięcia. Kiedy dziecko intensywnie uprawia sport warto zdecydować się na bardzo krótkie uczesanie, szczególnie u chłopców.

FRYZURY DZIECIĘCEFryzura dziecka powinna być schludna, wpływać na ogólny nienaganny wygląd.

Istotne jest, aby fryzura dziecięca pasowała do wieku dziecięcego. Nieodpowiednie są uczesania, które „dodają lat” i sprawiają, że dziecko wygląda na starsze, niż jest w rzeczywistości.

Fryzurki dla dziewczynki

Większość dziewczynek woli oczywiście nosić długie włosy, najlepiej z grzywką. Wiele fryzur sprzed lat wciąż nie wyszło z mody. Były i są proste i ponadczasowe.

A więc nadal popularne są dwa kucyki – bardzo dziewczęce i urocze oraz wygodne i łatwe do wykonania, na długich i na krótkich kosmykach. Twarzowym uczesaniem są fryzurki bez grzywki lub z grzywką na czole (prostą albo dłuższą zaczesaną na bok). Kolejna fryzura to bob z dłuższym przodem. Dzięki profesjonalnemu cięciu fryzura „sama” się układa. Następnie: warkocze różnego rodzaju nie tylko dodają uroku, ale zapewniają też dużą wygodę. Zaplecione włosy nie opadają na twarz i wyglądają bardzo ciekawie (warkocz kłos, warkocz dobierany, itp.).

Do wykończenia fryzurki małej damy nieodzowne są kolorowe gumki, kokardki, fantazyjne zapinki, przepaski i inne fryzjerskie gadżety.

i dla chłopca

Wśród krótkich fryzur dla chłopców na czasie są krótkie włosy z irokezem i uniesioną grzywką. Hitem są włosy zaczesane gładko na bok lub do tyłu z równym przedziałkiem. Mali hipsterzy je kochają. Jeśli chodzi o długie fryzury dla chłopców to tutaj króluje surferski styl – wycieniowane włosy za ucho, ułożone nonszalancko, ale z klasą.  Modne fryzury dla małych chłopców są mocno inspirowane trendami w męskich fryzurach, warto więc przed wyborem przejrzeć propozycje i skonsultować z samym zainteresowanym.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ